https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

MONTREAL IMPACT İSMİNİ “CLUB DE FOOT MONTREAL” OLARAK DEĞİŞTİRDİ

Okunması Gerekenler

Montreal Impact ismini “Club de Foot Montreal” olarak değiştirdi

Montreal Impact, geçtiğimiz ayın son haftasında merakla beklenen yeni markasını digital ortamda yaptığı bir lansman ile açıkladı. Son 28 yıldır sahip olduğu Impact de Montreal ismini resmi olarak katıldıkları birden fazla ligden çıkartarak yerine “Club de Foot Montreal” “Montreal FC” ismini aldı.

Montreal’ın sahibi Joe Saputo, “Sevdiğiniz şeyleri bırakmak zor, ama gerçek şu: Bir etki yaratmak zorundayız ve bunun için artık Impact’i emekliye ayırmamız gerekiyor” dedi.

“Droit devant” (Daima ileri) kulübün yeni sloganı haline geldi.

Club de Foot Montreal’ın başkanı ve CEO’su Kevin Gilmore, “Büyümeye ve gelişmeye devam etmek için önemli bir değişiklik yapıyoruz, bizi daha da parlak bir geleceğe götürecek bu dönüşüm, ilhamini şehrimiz kültürünün, insanlarının yanı sıra Kulübümüzün köklü tarihinden alıyor. Bu, bizim için evrimimizi canlandıracak ve yönlendirecek çok büyük bir başkalaşım.” dedi.

Dışarıdan bakıldığında, takımın renkleri siyah ve mavi kalırken, Montreal’ın açıklaması, takımın renk şemasında bazı ince değişiklikler olduğunu vurguladı. Renkler arasında kulübün “daha derin ve daha zengin” dediği Impact Black; “Tüm Montrealers (Montreallilerin) damarlarında akan buzu temsil eden Buz Grisi ve selefinden daha koyu ve daha belirgin bir gölge” olan Sacre Bleu.

Yeni logo, siyah arka planlı ve kar tanesi motifli daireseldir. Fleur de Lys, Impact ve Quebec eyaleti ile bağlantıyı sürdürürken, oklar “tüm Montreallileri birbirine bağlayan” Metro ulaşım sistemini, Mavi sınır, “adamızı çevreleyen nehirleri” temsil eder.

Markanın ana yazı tipi Neue Montreal Bold’dur.

Club de Foot Montreal’ın eş-kreatif direktörü Justın Kingsley, “Futbol, Montreal’de her zamankinden daha yerleşik hale geldi ve 1800’lerin sonlarına uzanan tarihi, bu duyuru ile gelişmeye devam ediyor” dedi.

“Kimliğimizi şehrimizin kimliğine daha da güçlü bir şekilde bağlamak istedik. Kalmak için, burada olduğumuzu belirtmek için Montrealers tarafından yapılan bu yerel Montreal marka imajını yaratmak için Montréal ve destekçilerinden ilham aldık.”

mail: ozkan.temur@abcspor.com

twitter: @oz_temur

Son Haberler

AMATÖRCE

Yedigimiz iki gol de olacak iş değil. İlkinde ortada fol yok yumurta yok. Rakibin ne baskısı var ne pozisyonu....

Benzer Konular