https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

Michele Roberts’dan Olay Yaratacak Açıklamalar!

Okunması Gerekenler

emircan-1

Michele Roberts’ın Olay Yaratacak Açıklamaları
NBA Oyuncular Birliği’nin yönetici müdürü Michele Roberts, İtalya’nın meşhur gazetelerinden La Gazzetta dello Sports yazarı Davide Chinellato’ya çarpıcı ve gündem yaratacak röportaj verdi. İşte o röportaj;

Davide Chinellato: Geçen sene NBA Oyuncular Birliği’nin yönetici müdürü oldunuz. NBA Oyuncular Birliği yönetici müdürü olurken nasıl bir motivasyon kaynağınız vardı?

Michele Roberts: Ben kendimin çok çalışmam gerektiğine inandırdım ve bunu başardım. Ancak benim için bu rolde önemli bir kişi olmak benim için bir rüyaydı ve bu rüyayı gerçekleştirdim. Daha iyisi de yapacağım. İlk yılım çok güzel geçti.

Davide Chinellato: Siz nasıl profesyonel ve özel olarak işiniz için yardım aldınız?

Michele Roberts: Benim hayatım hep görevlerle dolu ve ben oyuncularla bunu inanmalarını söyledim. Ben çok fakirdim, benim annemin toplum için çok projesi vardı ancak maddi açıdan çok yetersizdik. Ancak şimdi başardım ve buna benzer projeler yaparak oyuncularımın önüne sundum. Bazı projeler için oyuncular sıfır tolerans gösteriyor. Aslında bakarsanız ben kendime yardım ediyorum. Kendim 15 yıl önce para problemimizi çözmeye çalıştım ve elimize çok para geçti. Buradan Oyuncu Birliği’ne söz veriyorum: “Kesinlikle bazı şeyleri düşünmeyeceğim. Benim her günüm farklıdır. Her gün için farklı projeler düşünürüm.”

Davide Chinellato: Basketbol ile ilişkiniz nasıldı?

Michele Roberts: Ben basketbolu sporların kralı olarak tanımlıyorum. Ben basketbolu 7/24 takip ederdim. Bunun için benden büyük iki ağabeyime teşekkür ederim. Ben hiçbir zaman basketboldan vazgeçmedim. Hep motivasyonum yüksekti ve her zaman basketbolla ilgili tutkum vardı.

Davide Chinellato: Kısa bir süre önce gelen haberlerde Oyuncular Sendikası ikiye bölündü, sizin bu işi iyi yapamadığınız gibi söylemler vardı. Bu konu hakkında ne diyeceksiniz?

Michele Roberts: Bazı oyuncular Oyuncular Birliği’den şüphelendiklerini söylediler. Özellikle benim davranışlarımdan çok şüphelendiklerini söylediler. Biz, oyuncular konferansı yapıp bu konuyu tatlıya bağlamak istiyoruz.

Davide Chinellato: Sizce şu anki Oyuncular Birliği’nin en popüler oyuncusu kim?

Michele Roberts: Aslında bakarsanız birliğin parçası olmak arzusu bile popüler bir düşünce. Çünkü birçok ünlü oyuncu birliğin içinde bir rolü var. Mesela Chris Paul oyuncular Birliği’nin başkanı, LeBron James başkan yardımcısı ve MVP Stephen Curry ise yürütme komitesinde yer alıyor. Bu oyuncular için kolay para düşüncesinden alıkoyuyor.

Davide Chinellato: 2017 yılında bir lock-out olacağı söyleniyor. Bunun olma şansı var mı?

Michele Roberts: Biz her zaman NBA ile masaya oturuyoruz ve NBA ile bu konuları tartışıyoruz. Onlar bizden ne bekliyor, biz onlardan ne bekliyoruz bunları masaya yatırıyoruz. Daha geçenlerde sorunlar hakkında konuşurken birkaç problem ortaya çıktı. Lock-out ihtimali olması çok yükseldi. NBA Başkanı Adam Silver ve ben NBA için her şeyin pozitif olmasını istiyorum ancak durum şu anda böyle değil. Şu anda durumlar negatif. Biz Eylül ayının ortalarına doğru NBA yönetimi ile yine görüşmelere başlayacağız. Umuyorum ki bu problemler çözülür ve lock-out ihtimali ortadan kalkar ancak benim görüşüm 2017 yılında bir lock-out göreceğiz.

Davide Chinellato: Oyuncular Birliği’nde görev alan komisyon üyeleriyle ilişkileriniz nasıl?

Michele Roberts: İlişkilerimiz iyi. Biz her şeyi biliyoruz ve rollerimizi biliyoruz. Yine de işi başka bir yere koyuyoruz.

Davide Chinellato: NBA’de süre bulamayan oyuncular için yaptığınız lig olan D-League( eski ismiyle CBA) de ne gibi değişiklikler yapmayı planlıyorsunuz?

Michele Roberts: Son toplantıda şu anda 10 tane radikal değişiklik yapmayı planlamıştık ancak oyuncularla ve kulüplerle görüşmelerimiz hala sürüyor. Bizim için önemli olan ilk konu televizyon haklarını bir kanala vermekti. Bunun için 24 milyon $ a bir kanal ile anlaştık. D-League’i daha da popüler hale getirmeye çalışıyoruz ancak şu hiçbir zaman unutulmamalıdır ki oradaki oyuncular NBA oyuncularına nazaran biraz daha geri planda kalıyor.

Davide Chinellato: Global basketbol hakkında neler düşünüyorsunuz?

Michele Roberts: Benim düşüncem şu anda bir numaralı spor futbol. Ben umuyorum ki bir gün basketbol dünyanın en popüler sporu olacak. Şu anda bu bir rüya bunu biliyorum. Ancak bunu tek başıma yapamam.

Yaptığı Çeviriden dolayı Emin Can OĞUZ‘a teşekkür ederiz.

mail : emincan.oguz@abcspor.com

twitter : @emincanoguz11

 

 

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular