https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

MESSI! MESSI! MESSI!

Okunması Gerekenler

Messi! Messi! Messi!
Eğer Messi bir yatırım birimi olsa Tüm varlığımı ona yatırırdım. Mükemmel ROI (Return On Investment)

Ve Leo Messi, Inter Miami forması ile ilk kupasını kaldırdı. Dün gece GEODIS Park stadında yapılan Lig kupası Final Maçında Miami, Nashville SC ile karşı karşıya geldi.

Maçta Normal süre 1-1 berabere tamamlandı. Messi, 24. dakikada harika bir golle takımını öne geçirdi. Messi’nin kariyeri boyunca hiç atmadıysa bu ve benzeri en az 20 golü vardır diye düşünüyorum. Yine 4 kişi arasından, yay üzeri yakaladığı topu sol ayağıyla kalecinin sağ 90 ana büyük bir rahatlıkla bırakıverdi. Nashville 57. dakikada bir duran top sonrası seken topu tamamlayan Fafa Picault ile beraberliği sağladı.

Maç boyu fiziken daha üstün olan ve baskın oynayan taraf Nashville olmasına rağmen, daha fazla net pozisyon üreten taraf Miami oldu. 70inci dakika da Messi nin şutu direğe takılırken 90+3 te Campana kaleci ile karşı karşıya kaldığı pozisyonda aşırtma bir çalımla kaleciyi ekarte etti. Acisini kaybedince topu ancak yatarak yaptığı vuruşla direğe nişanlayabildi ve maç penaltılara gitti.

Aslında çok fazla değil 1 ay geriye döndüğümüzde bu takımın bulunduğu yer ligin en dibi. İki kupadan da elenmesi muhtemel ve ligin en kötüsü. “Barcelona Trio” şu ( Messi, Sergio Busquets ve Jordi Alba) işbaşı yapar yapmaz 7 maçtır namağlup ve dün gecede henüz 3 yıllık MLS geçmişli bir takıma lig kupasını kazandırdılar. Bu süreçte Messi 7 maçta tam 10 gol kazandırdı. Busquests orta sahayı tamamıyla tek başına domine etti. Alba ise sol kanatta çok değerli işler yaptı. Tabikide tüm bunlar takım arkadaşlarının da performanslarını bir kaç gömlek yukarıya taşıdı.

Messi ve arkadaşları için bu Hollywood film senaryosu henüz bitmedi. Herne kadar MLS lig kupası için artık şansları bulunmasada, bir sonraki hedef yarıştıkları ikinci kupa olan “2023 Lamar Hunt U.S. Open Cup” için 23 Ağustos’ta oynanacak yarı final mücadelesi.
Herhalde bu durumdan en fazla memnun olan David Beckham ve ortaklarıdır. Beckham zaten oyuncu- icon olarak çok ayrı bir yere sahip olduğu MLS te, şimdide yöneticilik adına yeni bir sayfa açıyor gibi.

mail: ozkan.temur@abcspor.com

twitter: @oz_temur

Son Haberler

SİZİNLE GURUR DUYUYORUZ

Ne kadar güzel pankart asmışlar numaralı tribüne :" Sizinle gurur duyuyoruz". Trabzon'daki linç ortamından başları dimdik çıkan, birbirlerine destek olan,...

Benzer Konular