https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

MECNUN OTYAKMAZ’DAN BOMBALAR : TRABZONSPOR ….

Okunması Gerekenler

 Bugün yapılan Sivasspor kongresinde tekrar kulüp başkanlığına seçilen Mecnun Otyakmaz, çok tartışılacak açıklamalar yaptı.

        Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, UEFA’nın Sivasspor’a açtığı disiplin soruşturmasına ilişkin, “3 Haziran’da İsviçre’de yapılacak toplantıda gerekli savunmanın yapılmasından sonra UEFA Kupası yolunda hiçbir engelin kalmayacağı görüşündeyim” dedi.

Otyakmaz, İl Özel İdaresi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen Sivasspor Kulübü Olağan Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, kulübün ve şahsının “şike” gibi onursuz bir suçla suçlandığını ve bu kapsamda yargılandıklarını belirterek, “Bütün ön yargılı incelemelere rağmen kulübümüzün bir kuruş dahi suistimal edilmediği, aksine büyük bir hassasiyet gösterdiği ortaya çıktı. Bütün defterlerimiz incelenmesine rağmen bizi bu manada suçlayamadılar” diye konuştu.

“Ellerinde bir tane delil olmadan bize ceza verdiler” diyen Otyakmaz, şunları söyledi:

        “Şimdi karar bozuldu ama adalet için adil yargılanma hakkımızı vermedikleri takdirde telafisi mümkün olmayan sonuçlar ortaya çıkması içten bile değildir. Bunları hak için, adalet için yaptılarsa ve ben bir kazaya kurban gittiysem hakkım onlara helal olsun. Devletime canım feda ama kafalarının arkasında bir şey varsa mahkeme-i kübrada onlardan davacıyım.”      

UEFA’nın Sivasspor’a açtığı disiplin soruşturmasına değinen Otyakmaz, “Maalesef ülkemizde adaletin içinde bulunduğu durumu anlatarak savunma yapmak zorunda kalıyoruz” dedi.

Fenerbahçe ile ilgili dosyanın Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’nde görüşülmesi sırasında ifade verdiğini hatırlatan Otyakmaz, “Mahkeme, tanık olarak küçük bir ifade vermeme rağmen ‘Dosya incelediğinde Sivasspor Başkanı ve yöneticilerinin şike yaptığına dair bir kanaat oluşmamıştır’ kararı vererek adeta adaletin nasıl olması gerektiğini gösterip herkese ders vermiştir” diye konuştu.

Mecnun Otyakmaz, 2013-2014 sezonunda ligi 5. sırada tamamlayarak UEFA Avrupa Ligi’ne katılma hakkı kazanan Sivasspor ile ilgili şike iddialarına ilişkin şunları söyledi:  

“Sadece, masumiyetine gönülden inandığım kalecimiz Korcan (Korcan Çelikay) açısından birtakım iddialar söz konusudur. 3 Haziran’da İsviçre’de yapılacak toplantıda gerekli savunmanın yapılmasından sonra UEFA Kupası yolunda hiçbir engelin kalmayacağı görüşündeyim. Hem sosyal medya hem de e-mail yoluyla bizim UEFA’ya alınmamamız yolunda birtakım gönderiler oldu.

Bu iletiler, olaylar büyümesin diye bildiğimiz fakat konuşmadığımız bazı hususları da artık sizlerle paylaşma zorunluluğunu ortaya çıkardı. Sosyal medyada, statlarda sürekli masum olmamıza rağmen ‘şikeciler’ diye yazanlar, tezahüratlar yapanlar, kendilerinin temiz olduklarını iddia edenler, ‘bizimkiler yapsa onları Trabzon’a sokmayız’ diyenler bakalım hangi tarafta gösterilecekler.”

Otyakmaz, 2011 yılında o dönemki takım kaptanı Mehmet Yıldız’ın kendisine gelerek, Trabzonsporlu bazı yöneticilerin Sivassporlu futbolculara 1 milyon dolar teşvik primi vaat ettiğini söylediğini ifade ederek, şöyle devam etti:

“Ben de konunun çok fazla üzerine gidemedim ama yine de Trabzonlu bir dostum olan Zeki Mazlum’u aradım. Konuyu anlattım. Bunların hepsi tapelerde mevcut, dosyada mevcut. Abdurrahman Dereli (Sivassporlu futbolcu), Trabzonsporlu yönetici Recep Denizer tarafından şikeye zorlandığını söyledi. Bu konu aramızda kalacaktı fakat bu açıklamayı yapmak zorunda bırakıldık. O yıl Trabzonspor-Sivasspor maçından bir gün önce Trabzonspor yönetimine yemek verdik. Yemekte Sadri Şener, Hasan Yener, Nevzat Çakar, Zeki Mazlum ile bizim yöneticilerimizin bulunduğu bir ortamda Sadri başkana iki şehir arasındaki gerginliği azaltacak açıklamalar yapılmasını, birinin burnu kanasa sorumlu olacağımızı söyledim. Recep Denizer de Sivas’taydı ama kendisi o yemeğe katılmadı çünkü bildiğimizi biliyorlardı.”

“Namusumu ortaya koydum”

Mecnun Otyakmaz, “Şike yapmadığıma dair, namusumu ortaya koydum ve bu sözümün ölene kadar arkasındayım. Onlar da bu söylediklerini, namuslarını ortaya koyarak yaklaşsınlar. Bu konuşmalara saydığım isimlerin hepsi şahitti, ‘Biz, öyle bir şey yapmadık’ diyemediler, başlarını bile kaldıramadılar. Bu söylediklerimi onurum ve şerefim üzerine teminat altına alıyorum” ifadelerini kullandı.

Son 3 yıldır taraftarı mutlu edecek sportif başarılara imza attıklarını belirten Otyakmaz, “Konsantre olmamız gerekirken bu konularla uğraşmak zorunda kaldık. Bundan sonra inşallah takımımızın sportif başarılar elde etmesine yoğunlaşacağız ve hemşehrilerimizi mutlu edeceğiz” dedi.

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular