https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

McCOLLUMSPOR

Okunması Gerekenler

ALEN OSEPYANİlk maç olmasına rağmen Galatasaray Odeabank’ın Avrupa rotasını belirleyeceği maçtı, bu takım yani Mc Collumspor ya zirveye oynayacaktı ya da Avrupa’da öylesine bir yıl geçirecekti. Geçen yıl bu iki takımın Euroleague’de iki kez karşılaşmasına şahit olmuştuk, burda biz orda onlar kazanmıştı.
İki takımdan bizimkisi Micov ve Sinan Güler hariç face-of olmuştu kötü mü olmuştu yeni yüzler,  valla bu paraya Kobe Bryant olmazdı,  ama Çin’den çok iyi tanıdığım Mc Collum ki orda da çok iyi faul atardı aldı götürdü maçı, ne zaman sıkışsak şapkadan tavşan çıkardı, bu çocuk Uzakdoğu’da da böyleydi, bu arada Çin basketbolunun en önemli özelliğini guard asla pas vermez tek başına deler geçer en kötü ihtimalle faul alır çizgiye gider ilk maç itibariyle plan yürüdü, 12 de 12 faul atti 20 küsür sayı,  Micov ve Caleb Green de katkı verince önemli bir galibiyet aldık.
gs basket 987Sinan Güler’i iyi gördüm,  Göksenin 1 numara baskısını yapacak bütün yıl, Dorsey ve Lasme ile Turkiye Ligi’nden daha zor olmayan Eurocup’da bi aksilik olmazsa (adamlar kaçmazsa) bu takım Final 4 oynar, zira Türkiye Liginde  4 Euroleague takımı oynarken bu kupada henüz Euroleague  takımı yok. Onlar gelene kadar bizim çocuklar buraya ısınır. Avrupa Şampiyonası yıldızlarından Scilbb doğru dürüst süre almadan maçı kazanmak Galatasaray taraftarı açısından heyecan verici zira geçen sene 8. Adam nerdeyse tribünde oturan basketbolu biraz bilenlerden seçilecekti, ben birkaç kez benchin arkasında maç seyrederken Nikolov’un ya da Şuacan Pişkin’in yerine görev alır mıyım diye Ergin Hoca’nın gözünün içine bakıp taktik tahtasından gözümü ayırmadım, idmanlarimi da aksatmadim. Allahtan bu yıl işim zor.
İzzet, Şafak falan oynar umarım birkaç dakika..
Litvanya deplasmanı Neptunas bile olsa zordu, çok yüksek yüzde ile üçlük attılar, burda her takımın başına bu seyirci ile iş açabilirler. O yüzden önemsiyorum bu galibiyeti. 94-90 kazandık ama daha rahat olabilirdi.
mail: alen.osepyan@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular