https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

MCLAREN HONDA BOMBAYI PATLATTI

Okunması Gerekenler

kaan ilhan resimFormula 1 takımlardan MC LAREN HONDA 2015 yılında yarışacağı pilotları açıkladı. İspanyol FERNANDO ALONSO ve Büyük Britanyalı JENSON BUTON ile anlaşmaya vardı.

Geçen sezon takımı Danimarkalı Kevin Magnussen ve Jenson Button’a emanet eden Honda takımı, bu sezon iki yeni pilotunun haricinde test sürüşlerinde Magnussen’nin olacağını açıkladı.

Fernando Alonso; Ferrari takımıyla 5 yıl geçirdikten sonra böyle bir projesinin içerisinde yer almaktan mutluluk duyduğunu açıkladı. Zira kendisi ile 1 yıl önce konuştuklarını belirten İspanyol pilot bu takım içerisinde olmaktan son derece gururluyum açıklamasında bulanarak eski takımı Ferrari’yi çoktan geride bırakmış imajı çizdi.

Jenson Button ile yola devam kararı alan McLaren yönetimi pilotundan vazgeçmeyerek Button’a çok güvendiği bir kez daha gösterdi. Zira geçtiğimiz sezon hiçbir yarışı kazanamayan McLaren Honda takımı ve yönetimi pilotlarının arkasında durarak çok anlamlı bir iş başarmış oldular.

Geride bıraktığımız sezon Mc Laren Honda takımı markalar klasmanını 5.sırada bitirdiğini hatırlatalım.

Mart ayında başlayacak olan Formula 1 bu 3 aylık süre zarfı içerisinde daha çok enteresan olaylara gebe gibi duruyor.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

kaan.ilhan@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular