https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

MAYWEATHER YİNE KAZANDI!

Okunması Gerekenler

Las Vegas’ta Dünya Ağırsiklet Boks kemeri için Marcos Maidana ile Floyd Mayweather karşı karşıya geldi.
MGM Garden Arena’da 16.000’i aşkın seyircinin önünde oynanan  karşılaşmada  knock-out çıkmadı ama Maidana’nın birçok ufak yumruğuna rağmen, Mayweather’in daha fazla net yumruk vurması sonucu maçı kazanan isim puan farkıyla şampiyon boksör oldu.
İki hakem 117-111, 116-112 ile şampiyon  boksör lehine puan verirken, 3.hakem 114-114 beraberlik dedi.
Mayweather bu sonuçla WBA ve WBC kemerlerini takan isim oldu. Boks kariyerinin belki de en zor maçını çıkaran Mayweather, böylece 46’inci üstüste zaferini kazandı ve namağlup unvanını korudu.
Maçtan sonra açıklama yapan Floyd Mayweather; “Çok zor ve rekabetçi bir dövüş oldu. İlk iki raund salladım ama yıkamadım. Sonrasında ise baskı benim üstümdeydi ve ben de daha  farklı bir dövüş tarzıyla mücadele etmek istedim. Taraftarlara istediklerini verip  kavga etmek istedim.” dedi.
Rakibi hakkında  da konuşan Mayweather;  “İyi bir dövüşçü. İki raunt sonra dağılmıştı ama düşmedi. Ben de şampiyonların yaptığını yapmaya, ayakta kalmaya ve savaşmaya devam ettim” diyerek sözlerini noktaladı.

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular