https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

MARKETING’DE İLK 10!

Okunması Gerekenler

GLOBAL SPOR pazarlama araştırma grubu olan REPUCOM, dünyada MARKETING değeri en yüksek, en çok pazarlanan futbolcuları açıkladı.

Dünya çapında  yaklaşık 1.5 milyar insanın görüşlerine başvurarak yapılan anketin sonuçları şöyle;

1 VE 2 NUMARALAR tabii ki herkesin beklediği üzere Cristiano RONALDO ve Lionel MESSI..

AMA zirvedeki isim burun farkıyla da olsa Portekizli yıldız oldu. Bunda Messi’nin bu sene son senelere nazaran sönük ve kupasız bir sene geçirmesinin yanında, Ronaldo’nun neredeyse kendi kadar meşhur kız arkadaşı Top Model Irina Shayk’in da etkisi büyük.

3. SIRADAKİ İSİMGerard PIQUE.. Barcelona’lı yıldızın kalitesi tartışılmaz ama 3.sıraya oturmasındaki en önemli neden kendisinden çok daha meşhur SHAKIRA gibi bir süperstarla olan birlikteliği..

pique4 NUMARADA ise Chelsea’nin İspanyol yıldızı Fernando TORRES var. Beni ilk 5 içinde en çok şaşırtan isim olduğunu düşündüğüm forvetin, Latin Amerika hayranlarının da etkisiyle bu sıraya yükseldiği aşikar.

5 NUMARADA İngiliz forvet Wayne Rooney var. Hem aldığı ücret, hem reklam gelirleri, hem de ülkedeki popülaritesi göz önüne alınırsa, Britanya’nın 1 numarası olması kimseyi şaşırtmış olmasa gerek.

6-7-8’lik koltukları sırasıyla Barcelonalı Andres İNİESTA, NEYMAR ve Real Madrid’li Ilker CASILLAS alırken,

zlatanFransa’da PSG’de oynayan İsveçli  Zlatan IBRAHIMOVIC 9, futbol hayatına Amerika’da New York Red Bulls forması ile devam eden Thierry HENRY de son sırayı alarak,  İLK 10 SIRA’DAN oluşan listeyi tamamlayan diğer yıldız oyuncular oldular.

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular