https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

MARADONA’DAN PELE VE BECKENBAUER’E AĞIR SALVOLAR!

Okunması Gerekenler

Uruguay’in İtalya ile oynadığı karşılaşmada rakip savunmacı Giorgio Chiellini’yi ısıran ve kariyerinde bunu üçüncü kez gerçekleştirdiği için 9 uluslararası maç  ve 4 ay futboldan men cezası alan LUIS SUAREZ futbol camiasını ikiye bölmüştü!

BAZILARI cezanın az bile olduğunu, eleştrilerde lisansının iptal edilmesi bile gerekirdiye kadar giderken, diğer kesim de, adam mı öldürdü, birini sakatlayıp futbol hayatını mı bitirdi, ırkçılık mı yaptı veya sahada birini mi dövdü tarzında açıklamalarda bulunuyorlardı.

Bu tartışmasya katılanlardan biri de, dünyanın gelmiş geçmiş en önemli oyunculardan DIEGO ARMANDO MARADONA oldu.  Arjantinli efsane,  Suarez’e verilen cezanın aşırı olduğunu savunurken,  FIFA’yı haklı gören Pele ve Beckenbauer’i yerden yere vurup ağır ithamlarda bulundu.

“Bu iki müzelik eski futbolcu arada bir çıkıyor ve aptalca yorumlar yapıyorlar çünkü ikisi de deli,  Muhtemelen bütün dünyanın adaletsizlik olarak gördüğü cezaları haklı olduğunu göstermek için böyle demeçler vermeleri söyleniyor’’ diye konuştu.

Marca’ya konuşan Maradona, hızını alamayarak, “Bu ikisi lahitlerinden çıkıyorlar ve ‘FIFA’yı savunmaları yoksa bu ay paralarını alamayacakları’ yönünde uyarılıyorlar. Bu insanlar, savunulacak bir tarafı bulunmayanı savunarak beni delirtiyor!

“Bugün Pele ve Beckenbauer’in FIFA’yla aynı fikirde olduğunu belirten aptalca yorumları bir gözden geçirdim. Tabii, onlara para veren FIFA’yla nasıl zıt düsebilirler? Bu, utanç verici.” dedi.

Pele’nin bir değil dört futbolcuyu sakatladığını hatırlatan Arjantinli futbol efsanesi, Beckenbauer’in ise savunmada rakiplerini öldürene kadar dirsek attığını ekledi.

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular