https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

LÜTFEN DEĞİŞME ALİ BAŞKAN VE BARIŞ ALICI..

Okunması Gerekenler

Lütfen değişme Ali Başkan ve Barış Alıcı..

Yeni sezon hayırlı olsun.. Benim için Fenerbahçe başladığında olay başlıyor. Başkanımızın videosu ile açılışı yaptık. Türkiye için önemli bir mesaj. Herşeyin yolunda gittiği ülkeler için zaten verilmesine gerek yok ama bizim gibi ülkelerde bu mesajı vermek yürek ister. Ali Başkana tebrikler. Bildiğini yapmaya ve ilkesinden vazgeçmemeye devam ediyor, edecektir de.

Çünkü Ali Başkan da söylediği insanların bir çoğu yıllardır bu tribunlare futbola izlemek dışında içini boşaltmak için geldiğini biliyor. Kalbimizin bir yerinde Süleyman Demirel’in meşhur laf var:  “Genel evleri kapatalım da vatandaş bizi mi ……!”  Ali Başkan zor işlerine bir yenisini ekledi. İyi ki de yaptı. Gelişmeleri takip etmek lazım, küfürü hızlıca kesmek mümkün değil. Zaten maç sonu Bursaspor haddini aşan twiti ile Ali Başkana laf atmaya çalıştı ama sonra akıl galip geldi sildiler.. Bunlar olacak, olmayacak tek şey Ali Başkan inadından vazgeçmeyecek. Bravo başkan..

 

Bunu işimize geldiği gibi anlamamakta lazım. Eğer bir futbolcu saçma bir sapan oynuyor ise yuhalanır. Örneğin dakika 88, Dirar öyle kötü vurdu ki topa, taraftar yuhaladı. Bu olacaktır. Buna sus demek olmaz. Evet maçı da yavaş yavaş anlatmaya başladık. Ben bu futbol anlayışını beğenmiyorum, baştan söyleyeyim. Elbette bir günde Cocu’dan mucize beklemek olmaz. Ama bence futbol topu ayağa aldığın anda ne yapacağını bilmekten geçiyor. Kadro nerdeyse aynı, hala topu aldığında ne yapacağını bilmiyorsanız, bu top bana itişme geliyor. Bu yüzden de ben beğenemedim takımı. Ama mücadele, topa basma, koşma vardı diyebilirsiniz, ben de derim ki onlarda olmasa zaten niye maça çıkıyoruz. Cocu bunu çözer çünkü Aykut hocam gibi Türkçe bilmiyor, oyuncu takıntılı değil, belli ki daha inatçı.

 

VAR sistemini de televizyondan izlemeyi beğenmedim. Beinsport birader, eli kulağında hakemi bize ne gösteriyorsun, pozisyonu göstersene. Hem de kaç dakika. Merak etme yanlış karar çıktığında sokaklara çıkmayacağız. Eli kulağında futbolculara mimikler yapan hakem izleyip durduk. Biraz yaratıcılık lütfen. Zor değil. Önerim maç yönetmeninin basketbol maçlarını izlemesi.

 

Bizler hep bizi biri yönetsin isteriz, kendi aklımızı koymayı sevmeyiz. Bu yüzden de hep bir Alex  arar. Bu alışkanlıkla gözlerim hep Guilano ‘yu aradık. Ama artık net bu tarz bir topçu değil bu arkadaş. Zorlamamak da lazım. Çıkmayacak artık. Kendime not edindim bunu. Bu durumda toplam takım aklı çıkarmak lazım. Bu da en az 10 hafta. Galibiyetlerle gelirse sorun olmaz, gelmezse durum biraz geçen sene. Bu durumda da Cocu ve Ali Başkanın sağlamlığına güvenmekten başka şans yok.

 

Son olarak Barış Alıcı.. Kardeşim bildiğinde devam et. Sakın değişme. Biz yıllarca Salih’in İtalya’da ne kadar kas yaptığını dinledik durduk. Ozan Tufan’ın neden Bursa’daki gibi oynamadığını merak ettik. Böyle devam et. Lefter’i ışık al kendine. Sakın yaşıtlarına bakma. Onlardan olmadı bir türlü. Sen dün güzellikler kattın, devam et. Lefter gibi Fenerbahçe formasını sırtında değil, başında taşı. Cocu, FIFA Fairplay zorunluluğu, Ali Başkan senin için büyük avantaj. Kaçırma bu fırsatı.

 

Saatler artık Salı gününe ayarlandı. Benfica gel kardeşim. Bekliyoruz.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: yakup.borekcioglu@abcspor.com

twitter: @Yborekcioglu

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular