https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

LOLOLO

Okunması Gerekenler

Bugün yazımızı bir beste gibi yazmak istedim. Ezhel’in LOLO şarkısı.. Ben nakaratını tam bu maça benzettim. Müsadenle Ezhel, tanımam seni ama süper şarkı. Neydi nakarat:

“Çünkü işin lolololo
İşin gücün laf
Hep tut bir saf”

Trabzonspor – Fenerbahçe yıllardır oynadıkları maçı tekrar oynadılar. Her zamanki kadar stresli bir maç oldu. Maça sondan başlamak maçı anlamak için önemli. Trabzon başkanının açıklamalarını maç sonu izledim. İzlemeyenler için:

“Devlet yardımı diyorlar, bize Allah yardım ediyor. Devlet yardımıyla olacak şeyler değil bunlar. Herkes söylediklerine dikkat etmeli. Mücadeleyi sahada verelim, bunu dışarı taşımak istiyorlar ama biz sahada savaşıyoruz”

Şimdi Nakarat..

Maç sonu sevinen bakanlarımızı da gördüm. Taraftar olmak tabi ki hakları. Buna laf demek olmaz. Ama nedense aklıma hemen Cumhurbaşkanımızın Fenerbahçe divanına katıldığında başkanımızın Konyaspor maçına davetine “etik olmaz” diyerek reddetmesi aklıma geliyor. Cumhurbaşkanımız devleti temsil ettiği için bir futbol maçında taraf olmaması çok normal idi. Bakan da devletimizi temsil ettiğine göre, yani milletvekilinin bir üstü olduğuna göre:

O zaman Nakarat…

Ali başkanın stada girişinde taraftarın müdahale edecek kadar yakın olmasına sebep vermekten kim suçludur? Ben devlet olarak tam bilemem ama Trabzonspor yönetiminin buna izin vermemesi gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca Erman Toroğlu “İşi gerip, seyirciyi sahaya sürükleyip Trabzonspor’un ceza almasını istiyorlar. Yapılan oyun. Utanmaz bunlar! Bunlar hep aynı kafa idareci. Biz bunlardan vizyon bekledik. Yalı çocukları ya.” Yapıyorlarsa

Haydi nakarat tekrar..

Fenerbahçe’nin transfer yapmaması için her şeyi deneyen ama Trabzon’un yapması için de her türlü “numaralar” a onay veren TFF sizlerin suçudur bu maç! Tarafsızlığımız falan gibi geyiklere, Nihat Bey Fenerbahçeli ama altında ayrı bir yapılanma falanlara benim kulağım kapalı. O zaman Nihat Bey ve TFF’ye:

Söyleyelim Nakarat..

Vedat ikinci sarıyı gördüğünde ağızlarından salyalar akarak konuşanlar, dün akşam Gustavo gördüğünde hala gıkları bile çıkmadı. O zaman bu dönemin bavulcuları da tüm Fenerbahçe tarafları olarak tanımış olduk. Sizler için Nakarat yok. Değmez.

Gelelim asıl maçın kahramanları olan Ali Palabıyık ve olmayan VAR’ın uyuklayan hakemlerine.

• Vedat’ın golü neden iptal?
• Aut pozisyonunda korner nasıl verilir?
• Serdar Aziz’e penaltı yapılmadı mı?
• Gustavo’nun şutunda Trabzonlu futbolcunun eline değmedi mi?
• N’diaye golden önce Gustova’ya faul yapmadı mı?

O zaman Nakaratı söyleyelim:

“Çünkü işin lolololo
İşin gücün laf
Hep tut bir saf”

Şimdi son paragrafı da Ersun hocamıza aktaralım. Tamam iyi hocasın, çünkü Fenerbahçe’nin hocasısın. Ve bundan başka kurtuluşun yok ama neden bir türlü toparlanmıyorsun:
• Kazanan takım bozulmaz kaçıncı yüzyılın felsefesi birader.
• Deniz, Mehmet Ekici, Ferdi’yi kullanmadığın sürece bu takımı toparlaman imkansız.
• Bir takım kafaya bir maç boyunca yapamaz mı Allah Aşkına? Trabzon iki defa güzel orta ile konuyu kapattı. Bizimkiler Allah nereye gönder derse?
• Bu maçta Altay’ı yan top çalıştırmadığınızı anladık. Ama antremanda hiç mi görmüyorsun?
• Her zamanki sitemim bir taktiğin var..
• Guilerme bir gün önce Trabzon’a katıldı, ve bayağı oynadı. Falette’yi istediğine ve Zanka’yı gönderdiğine göre ve ayrıca takım kadrosuna da aldığına göre neden değerlendirmiyorsun? Jailson- Serdar iyi tuttu ama pozisyonların oyuncusu o konumda en iyidir. Neden hazırlayıp denemedin?
• Eğer aynı kadro ile çıkıp aynı değişiklikleri yapacaksan ve de aynı taktikle oynayacaksan, aslında diyorsun ki ben yaratıcı değilim, bir hikaye biliyorum o kadar. Bu hikaye bizi şampiyon yapmaz.

O zaman bir de Ersun Hocama

Nakarat…..

Son olarak Trabzon mağlubiyeti bizi bozmaz. O kadar da iyi takım değil. Ama bugünler çok güzel zamanlar, düşmanını çok iyi anlıyorsun. O kadar da çok ki.. Ne kadar korkuyorsunuz Fenerbahçe’den ve ne kadar istemiyorsunuz Ali Başkanın şampiyon olmamasını.. Yazık sizlere. Bizler not alarak devam ediyoruz. Sıraki gelsin. Sizlere hep aynı nakarat:

“Çünkü işin lolololo
İşin gücün laf
Hep tut bir saf”

Sıkılaştırın safları beyler, büyük Fener taraftarı geliyor!.

mail: yakup.borekcioglu@abcspor.com

twitter: @Yborekcioglu

Son Haberler

FENERBAHÇE GİBİ

Önce kızlarımızı kutlamak istiyorum. 2 sene üstüste Euroleague şampiyonluğunu kazanan kadın basketçilerimize ve böylesine yetenekli ve karakterli oyunculardan oluşan...

Benzer Konular