https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

LIONEL MESSI LA LIGA TARİHİNE GEÇTİ.

Okunması Gerekenler

LIONEL MESSI, Nou Camp’da bu gece oynanan ve Barcelona’nın Sevilla’yı 5-1 yendiği maçta üç gol atarak LA LIGA tarihine geçti .

 

Attığı ilk golle, önce Telmo Zarra’nın 251 gollük rekorunu egale eden Dünya Yıldızı forvet, sonrasındaki ikinci golle de La Liga tarihinin en golcü futbolcusu oldu.

 

Maç sonrası, Nou Camp Stadı içinde tur atıp, “Messi, Messi” diye bağıran 100.000’e yakın taraftarı selamladı. Takım arkadaşları da yıldız oyuncuyu aralarına alıp, havaya fırlatarak bu sevince ortak oldular.

 

MESSI 101La Liga tarihinde en çok gol atan ilk 10 futbolcu içinde Messi dışında profesyonel futbol hayatına devam eden hiçbir futbolcu bulunmazken, yeni sıralamada ilk 5  şu şekilde oluştu: Messi 253, Zarra 251, Hugo Sanchez 234, Raul 228, Alfredo Di Stefano 227.

 

59 senelik rekoru tarihe gömen Arjantinli futbolcu, geçtiğimiz sezon da Paulino Alcantara’ya ait olan Barcelona kulüp tarihinin en fazla gol atan futbolcu rekorunu kırmıştı.

ABCSPOR

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular