https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

LEBRON JAMES’TEN BİR REKOR DAHA !

Okunması Gerekenler

Oracle Arena’da 15.595 seyirci önünde oynanan NBA Final Serisi 5.maçı adeta nefesleri kesti.

Karşılaşma 104-91 yani 13 sayı farkla sona erdi ama özellikle ilk 3 çeyrek başabaş geçerken, son çeyrekte sazı eline gelen Curry ve arkadaşları seriyi 3-2’ye getirmeyi başardılar ve şampiyonluğa tek bir maç kaldı.

Diğer köşeye dönersek, LeBron James yine takımını sırtına aldı taşıdı ama maçı 40 sayı, 14 ribaund, 11 asist ile bitirmesine rağmen, Cavaliers’i mağlubiyetten kurtaramadı.

Ama yaptığı bu istatistik tarihe geçti ve NBA Final Serilerinde bugüne dek 40 sayı ve üstü bulup triple-double yapabilen sadece tek 1 oyuncu olmuştu.

Lakers’in efsane guardı JERRY WEST, 1969 final serisinde, Şampiyonun belli olacağı 7. ve son karşılaşmayı tam 42 sayı, 13 ribaund, 12 asist ile bitirmiş ama kupa 108-106’lik skorla Bill Russell’li Boston Celtics’e gitmişti.

Hatta efsane guard, şampiyonluğu kaybedip Final Serisi MVP ödülünü kazanan tek isim ve LeBron James ile seri sonunda yolu belki bir kez daha kesişecek. Kim bilir ?

ABCSPOR

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular