https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

LEBRON JAMES “I PROMISE SCHOOL”

Okunması Gerekenler

NBA yıldızı LeBron James, bu kez parke dışındaki projesi ile kalpleri fethetti.

Memleketi Akron’da bir okul projesini hayata geçiren LeBron, geleceğin başarılı bireylerine ve hatta ailelerine de hayat sponsoru olmayı hedefliyor!.

İlk etapta 240 öğrenciye ücretsiz eğitim verecek olan “I PROMISE School” isimli kurum, bu sayıyı 2029 yılına dek 1200’lere çıkartacak.

İngilizce ‘Promise’ (söz vermek) kelimesinden yola çıkan okulun duvarında, 11 maddelik bir ‘ant’ bulunuyor.

Okulun duvarlarında 11 maddelik antın dışında, LeBron James’in maçlarda giydiği 114 farklı ayakkabı da var.

Ve de Jesse Owens, Muhammed Ali gibi siyahi spor efsanelerinin yanında; Malcolm X gibi büyük bir düşünce kahramanının portreleri de çocuklara doğru modeller aşılanması için okul duvarlarına yerleşmiş diğer aksesuarlar.

Okulda yalnızca eğitim ve yemek ücretsiz olmayacak. Okul üniformaları ve taşıma masraflarını da bizzat karşılayacak olan okul, öğrencilerin ailelerine dahi yardım edecek.

Ebeveynleri işsiz olan öğrencilerin ailelerini istihdam edecek olan okul, bununla da yetinmeyip muhtaç ailelerin mutfak masraflarını da üstlenecek.

Burada eğitim ya da spor alanında başarı yakalayan öğrencilerin, gelecekteki tüm kolej masraflarını da okul karşılayacak.

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular