https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

KÖTÜ BAŞLADIK

Okunması Gerekenler

Jesus zorluk derecesi yüksek maçlarda daha garanti bir oyunu tercih ediyor. Beşiktaş’la İnönü’de oynarken de böyleydi, Dinamo Kiev’le sezonun ilk maçını Polonya’da oynarken de. Bize alıştırdığı önde basan, rakibi boğan Fenerbahçe futbolunu göremedik o maçlarda da. İkisi de kısır maçlar olmuştu. Bu maç ta o şekilde başladı. Neredeyse pozisyonsuz bir ilk devre seyrettik ve muhtemelen 0-0’a doğru gidiyordu maç. Hesapları yine kırmızı kart bozdu.

Kırmızı kart için hatalı demiyorum. Vermeyeceksin bu fırsatı ne rakibe ne de hakeme. Crespo’nun ilk faulü de gereksiz ve acemiceydi, ikincisi de kasıtlı olmasa da bir zamanlama hatasıyla geldi. Maçın başında Trabzon’a gösterdiği ayağa basma sonrası olan iki sarı kartın benzeriydi. Hakeme bundan dolayı bir şey diyemem. Bizim hatamız. Crespo’nun çok ta iyi oynamadığı bir maçtaki tedbirsizliği. Yapacak bir şey yok.

Yine de kırmızı sonrası bu kadar etkisiz kalmamalıydık. Uğurcan’ı hiç zorlayamadık. Neredeyse yere bile yatmadı. Valencia’ya atılan uzun toplar dışında da bir planımız yok gibiydi. Uzun toplar demişken ilk devredeki etkisizliğimizde de bu başarısız uzun topların rolü vardı. Batshuayi arkası dönük kalınca Beşiktaş’taki performansına döndü. Fazlasıyla top kaybetti. King de onun kadar olmasa da top tutamadı, 60’tan sonra da yoruldu oyundan düştü. Forvetler top tutamayınca da ileride çoğalamadık. Hep eksik kaldık. Böyle etkili olma şansımız yoktu, olamadık ta.

Belki de hoca son bölümde yapacağı hamlelerle oyunu çözmeyi planladı, bunu bilemeyiz. Kırmızı kart belki planlarını bozdu. Ancak yine de bize alıştırdığı Fenerbahçe’den uzak bir oyun oynadığımızı soylemek gerekiyor. Ben açıkçası bu uzun aradan sonra dinlenmiş ve iyi çalışmış, hazırlık maçlarını başarıyla geçirmiş takımımızdan daha etkili bir oyun bekliyordum, yanıldım.

Şimdi yapmamamız gereken tek şey var. Panik olmak. Aman herhangi bir panik havasına izin vermeyelim. Salı günü hemen Hatay maçının olması bir avantaj. O maçı alarak tekrar kaldığımız yerden devam edelim. O maçta tribün desteğine her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Kazanalım ve tekrar kaldığımız yerden devam edelim. Bu kadar güzel başlayan bir sezonu heba etmeyelim.

mail: alp.eralp@abcspor.com

twitter: @alperalp72

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

SİZİNLE GURUR DUYUYORUZ

Ne kadar güzel pankart asmışlar numaralı tribüne :" Sizinle gurur duyuyoruz". Trabzon'daki linç ortamından başları dimdik çıkan, birbirlerine destek olan,...

Benzer Konular