https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

KOPYALA YAPIŞTIR!

Okunması Gerekenler

BULENT BILIRGENMersin maça, rakibinin oyun kurmasına izin vermemeyi amaçlayıp buna karşılık kendisi dişe dokunur bir şey üretmeden tempolu koşuşturma ile başladı. Beşiktaş da ister istemez rakibinin bu oyununa aynı şekilde cevap verince ortaya nerdeyse her pozisyonda birbirleri ile çarpışan oyuncu topluluğu çıktı..Rıza Çalımbay’ın takımını ligin ilk yarısında İstanbul deplasmanlarından hatırladığımız kadarı ile maçın sonunu fiziken getiremeyen olarak biliyoruz.

bjk mersin 1Bundan dolayı maçın başındaki bu yüksek temponun sonunun iyi olmadığını tahmin etmek zor olmadı Güney ekibi için. Sert esen rüzgarı çabuk atlatan Siyah Beyazlılar kurdukları baskı ile once verilmeyen penaltıları sonra da buldukları golle üstünlüklerini kabul ettirdiler..İkinci yarı ise tam Beşiktaş sazı iyice eline almıştı ki Motta’nın yoktan var ettiği Mersin atağı durumu 1-1 ‘e getirdi..

 

Maçın bundan sonrası için ise yine bu stadda oynan Sivas mücadelesinin kopyala yapıştır gibi benzeri oldu diyebiliriz.. O maçtan sonra aynen şunları yazmış idim;

 

’İşte maçın bundan sonraki dakikaları, tüm Beşiktaşlıların dilinde tüy bitiren stad avantajı meselesine denk geliyor. Şundan net eminim; dünkü oyunu 75. Dakikada kesip aynı şartlarda ATATÜRK Olimpiyat stadına taşısak  Beşiktaş’ın alacağı en iyi skor 2-2 olurdu. Ama yaklaşık 15 bin kişinin küçük bir alanda yarattığı coşku ve karşı taraftaki panik galibiyeti getirdi. Yani neymiş ev sahibiysen avantajını kullanacaksın..’’

                                                                

bjk mersin 2Bu maç için de söyleyebileceğimiz tek fark oyunun 1-1 den 2-1 e gelmesinden başka bir şey değildir herhalde… Seyirci ayağa kalktı takımı çoşturdu ve Demba Ba fişi çekti..

 

Karakartallarda oyundan çıkana kadar Oğuzhan’nın çabası takdirlikdi…Sosa faydalı, Motta ise çalışkandı.. Ama maçı tam anlamıyla ileri üçlüsü kopardı Beşiktaş’ın..Töre , Ba ve Şahan 3 kelime ile Metin,Ali, Feyyaz gibydiler bugün..Yeni transferlerden Tolgay için ise kesinlikle iyi bir transfer yorumunu yapıyorum daha şimdiden..Eski transfer Tolga da bugün yaptığı kurtarışlar ile takımının dik durmasını sağladı..

 

Mersin İ.Y. için söylenebilecek pek de birşey yok aslında.. Çıktılar, koşuşturdular ne oynadıklarını bilemeden yenilip gittiler..Ama yukarıda bahsettiğimiz fizik gücü konusunda daha iyi durumda oldukları kesin. İlk yarı iyi puan topladılar, bakalım ikinci yarı işler nasıl gidecek onlar için..

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

bulent.bilirgen@abcspor.com

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular