https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

KOMBİNE

Okunması Gerekenler

KOMBİNE

Fenerbahçe uzun yıllardır aradığı teknik direktörü oyun sistemini, sinerjiyi Başkan Ali Koç’ un ikinci döneminde yakaladı. Bu durum o kadar alışık olmadığımız durumdu ki artık taraftar o oynasın o oynamasın demesine gerek duymadan maçları izler hale geldi. Bunun için kombineler satışa çıktığı zaman sadece hoca adı açıklandığı için bile izdiham yarattı. Gelinen noktada Başakşehir maçında tüm rakipleri puan kaybı beklerken Fenerbahçe kırılma maçında çok iyi bir mücadele ile 3 puanı alarak sadece lider olmakla kalmayıp rakiplerinin umudunu kırdı. Biz de artık bizi kimse durduramaz bir 3 Temmuz daha planlayacak halleri yok derken Rennes maçı öncesi kulüpten karaborsa önlemek amacıyla kombine devir yasağı geldiği haberi duyuldu. Bu haber bende Vitor Pareira nın tekrar teknik direktör olduğunda yarattığı üzüntü ve moral bozukluğu ile aynıydı.

Kulübün aldığı bu kararda biletlerin çok yüksek bedellerle karaborsa satıldığı gibi şikayetlerin göze alındığı söylense de bunun sebebini bu uygulamayı kimin tavsiye ettiğini bilmiyorum. Bu açıklamadan sonra mantıklı mantıksız herkes bir fikir ortaya sundu. Ben şahsen kombinesini arkadaşımın kızı hariç kimseye devretmiyorum. Devretme sebebim de baba -kız maç izlesinler Fenerbahçe aşkı bir gencimizde alevlensin isteğimdir. Konu o kadar rahatsız edici ki benim için fark etmese de etrafımda çok mağdur olan kombine sahipleri var.

Kulübümüz bu sene gerekli çalışmaları yaparak önümüzdeki sene için makul önlemler almalıdır. Bu karaborsa olayının satılan biletler ve var olduğunu bilmediğim sosyal medyadan duyduğum kadarı ile kamusal bilet adı altında veya dernekler tarafından kişilere yüklenen biletler çerçevesinde olduğunu öğrendim. Bunun önüne geçmek için biletin devir hakkını kapatırsın. Kombine için de her maç sadece 1 devir hakkı verirsin. Karaborsa tespit ettiğin kombineyi iptal edersin. 1 devir hakkı da örnek olarak ben maça gelmek isteyen durumu olmayan birine devrettiğim kişinin kurnazlık yaparak başka birine parayla satmasının önüne geçmek kombine sahibini korumak olmalıdır.

Neticede kombine her kişinin 1 tane alabildiği bir durum. Bu kişiler de gitmediği maç için birine devredebilir. Yukarıdaki önerim bu sene için çok makul bir öneridir. Kulübümüzün lütfen ama lütfen bu uygulamayı iptal edip kapsamlı bir çalışma ile sonuç almasını temenni ediyorum. Bu yazıyı da Rennes maçına yetişeceğimden dolayı hızlı kaleme aldım hatalar için kusura bakmayın. Aşağıda diğer öneriler ve bunların neden olamayacağını örnekle açıklıyorum.

1- Maça gelme oranı %60 olmazsa kombine yenilenmesin.
( Kombine aldım ameliyat geçirdim veya yurt dışına çıkmam gerekti. Bu mantıklı bir öneri değil.)
2- Aynı soyadı ya da önceden belirlenen 4-5 kişiye devir hakkı
( Akrabalarımla görüşmüyorum eşimin ailesine devredemiyorum. Tekrar ameliyat oldum doktorum çok iyi bir Fenerli bir teşekkür için kendisini yerime maça gönderemiyorum)

mail: metehan.sozugecen@abcspor.com

twitter: @

Son Haberler

AMATÖRCE

Yedigimiz iki gol de olacak iş değil. İlkinde ortada fol yok yumurta yok. Rakibin ne baskısı var ne pozisyonu....

Benzer Konular