https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

KOÇ’UM BENİM

Okunması Gerekenler

alp-eralpMaçın başlamasına az bir süre kala bomba gibi bir haber düştü. ”Ali Koç ilk seçimde aday olacağım dedi”. İşte bu Fenerbahçe’lilerin son zamanlarda duydukları en iyi şeydi muhtemelen. Karamsarlıkla geçen günlerden sonra ilk kez bir umut ışığı doğmuştu. Bir anda sarı lacivertliler bambaşka bir heyecanla Konya maçını seyretmeye başladılar.

 

fb-konya-1Ancak maç bu heyecanın hakkını verecek şekilde geçmedi. Doğruyu söylemek gerekirse eğer sahada oynayan Fenerbahçe değil de başka bir takım olsaydı, dayanamayıp kanalı zaplayabilirdim. Mücadelesi bol ama pozisyonu neredeyse hiç olmayan bir maçtı. Zaman zaman kördöğüşü, bolca pas  hatası, ortada sıkışan bir oyun vardı sahada. Tek kelimeyle sıkıcıydı. Sahaya iyi yayılan,alanları daraltan, rakibine pozisyon vermeyen Fenerbahçe ikinci yarı baskı da yemiş olsa Konyaspor’u kendi silahıyla vurdu.

 

Ama öyle kritik bir maç ki, puan kaybetsen sezon bitecek. Öyle zor bir deplasman ki, geriye düşsen çıkartmak çok ama çok zor olacak. Dolayısıyla böyle bir maçta alınan 3 puan ilaç gibi oldu. İyi futbol oynanmamış, maç sıkıcı geçmiş, pozisyon bulamamışız falan bunlar şu an için tamamen ikinci planda. İyi oynayıp ta berabere kalsaydık daha mı mutlu olacaktık? Asla. O yüzden şimdi 3 puana sevinelim ve en azından takımın iyi mücadelesine alkış tutalım.

 

fb-konya-2Mücadele demişken en çok göze çarpanlardan biri bana göre Skrtel’di. Sezon başı bir hayli eleştiri aldı Slovak oyuncu. Belki sınırlı bütçenin çoğu onun gibi bir stopere harcandığı için de insanlar biraz dudak büktü Skrtel’e. Ancak son dönemde giderek takıma oturuyor bence. Kırık burnuyla haftalardır fedakarca oynuyor, her hafta daha hatasız bir performans sergiliyor.

 

Jozef te mücadelenin liderliğini yapanlardan biriydi. Lens ise sakatlık sonrası henüz hazır olmamasına rağmen heyecan yaratan bir kaç pozisyonun içindeydi ilk devre. Penaltıyı da alarak görevini yapmış oldu. Penaltı demişken Konya’nın itiraz ettiği 2 tartışmalı pozisyon yüzünden sezon başından beri Fenerbahçe’nin hakemler tarafından doğranmış olması unutulacak tabii ki. Hemen ”Fenerbahçe yine hakemle kazandı” algısı yaratılacak. Bunu değiştirmek çok zor hatta imkansız maalesef.

 

ali koc 3Ancak bugün saçmasapan hakem tartışmaları hiç bir şekilde keyfimi kaçıramaz. Bundan sonrası için ne yapacağımıza bakalım biz. Zaten Ali Koç yapılması gerekeni daha ilk günden çok güzel şekilde ifade etmiş. ”Tribünlerin hali kabul edilebilir değil. Sezon yeni başlıyor gibi çubukluya sahip çıkmamız lazım”. İşte bu çağrı belki de Fenerbahçe için bitti denilen sezonun yeniden başlangıcı olabilir. Küskün ve kırgın taraftar bu çağrıya uyarsa ve Karabük maçı dolu tribünler önünde oynanırsa, bir de güzel futbolla bir galibiyet gelirse, işte o zaman belki bir türlü bulamadığımız havayı yakalarız. Ali Koç’un yaktığı ışıkla bakarsın bir mucizeye imza atarız.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: alp.eralp@abcspor.com

twitter: @alperalp72

Son Haberler

AMATÖRCE

Yedigimiz iki gol de olacak iş değil. İlkinde ortada fol yok yumurta yok. Rakibin ne baskısı var ne pozisyonu....

Benzer Konular