https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

KOCAMAN GALİBİYET

Okunması Gerekenler

KOCAMAN GALİBİYET

Aykut Kocaman bu hafta kaleyi yine Serkan Kırıntılı’ya emanet ederken, ligin ilk 3 haftasında çok sayıda hata yapan Kaya Tarakçı’yı 18 kişilik kadroya almadı. Konyaspor kalesini çok zorlayan pozisyonlar olmadı belki ama yine de doğru bir hamleydi zira Felgueiras ve Serkan Kırıntılı gibi iki kaleci varken Kaya’nın oynaması akıl karı olmazdı.

konya 1Bu maçta Uğur İnceman’ı da kenara çeken Kocaman, Ali Çamdalı ve Holmen’in iyi bir ikili oluşturmasına fırsat tanıdı ve başarılı oldu. Ayrıca asıl mevkisi forvet arkası olan Rangelov’u da kenara çekip yeni tranferslerden Bajic ya da Ömer Şişmanoğlu’nu 11’e monte edip bu kadroyu korumayı başarırlarsa Konya ekibinin tehlikeli takımlardan biri olacağını düşünüyorum.

Mehmet Uslu ve Ömer Ali’nin etkili performanslarıyla Konyaspor iyi oyununu bir adım daha ileri taşıdı. Henüz 7. dakikada Ömer Ali’nin muhteşem şutu şanssız bir şekilde direkten geri gelse de golün gelmesi uzun sürmedi. Takımın yeni isimlerinden Sissoko şiddetini ve hızını iyi ayarladığı bir arapasla golün mimarı olurken, sahibi de güzel bir bitirişle bir diğer yeni isim Traore’ydi.

Oyuna girdikten sonra bir şutu direkten dönen ve bir de asist yapan Ömer Şişmanoğlu, Konyaspor adına etkili olabileceğini gösterdi.Ayrıca kulübesinde Vedat Bora gibi bir genç yeteneği ve oyunu hareketlendirebilen Selçuk Alibaz gibi oyuncular bulunduran Konyaspor’u, sonraki haftalarda yeni transferlerin takıma adapte olmasıyla daha etkili bir futbol ortaya koyarken izleyebiliriz.

konya 2İlk yarıda orta üçlüde yer değişerek oynayan Sadiku-Khalili-Murat Ceylan üçlüsü ve formsuz Welliton’la hiçbir varlık gösteremeyen Mersin, ikinci yarının başında Oktay Delibalta’nın Sadiku’nun yerine oyuna girmesiyle daha ofansif bir kadroyla sahaya çıkarak topla oynama ve pas üstünlüğünü eline alsa da, kontralarda direk sonuca giden paslarla etkili olan taraf yine Konyaspor’du ve zaten farkı ikiye çıkaran golü de böyle bir atakta Holmen’in ayağından buldu.

Kaleyi bulan sadece iki şutu bulunan Mersin ekibinin ise Nakoulma ve bekleri dışında oyuncularının çoğu formsuz ve isteksiz bir görüntü çizdi. Sonradan oyuna giren Pedriel ve Sinan Kaloğlu da beklenen katkıyı sağlayamayınca Mersin yine sahadan puansız ayrıldı.

ALPEREN KARAKÖSE

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular