https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

KOÇ GİBİ LİDER, KOÇ GİBİ BAŞKAN !

Okunması Gerekenler

brunoDünya’da ünlü başka bir noter baş katibi olduğunu sanmıyorum. Tektir diye tahmin ediyorum ve Nihat Beyan’dır diyorum. Türk Televizyon tarihi var olduğundan bu yana O da var. Nerde bir yarışma var, çekiliş var, ödül var, Nihat Beyan orda, sanki memlekette başka noter baş katibi yok. Belki de ismi güven veriyor, kendisini hiç tanımam. Noterin işi imzalamak. Koyarsın önüne evrağı kanuna uygunsa imzalar verir.

ali koc 3Sağolsun Abdullah Gül de tanıdığım birçok kişiye ve basının bir kısmına göre ikinci ünlü noter baş katibi oldu. Erdoğan ne gönderdiyse, okumaya gerek dahi görmeden bastı imzayı geçti dendi. Ardından yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde RTE yeni Cumhurbaşkanı oldu, tarafsızlık üstüne kurulu Cumhurbaşkanlığı makamının da manasını tamamen ortadan kaldırdı diye de eklendi. Zira Cumhurbaşkanı, başbakan ve meclis başkanı ayrı ayrı partilerden olursa bir kargaşa çıkar, tek bir ses çıkmaz diyordu, her ne kadar biz buna demokrasi desek de…

Muhalefet 2014 yılındaki Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarını iyi analiz edemedi ya da işlerine gelmedi ve yahut da başka bir şey. Bu seçimin yıldızı açık ara Selahattin Demirtaş’tı. Partisinin bağımsız adaylarla aldığı 6.5 puanlık oyu Cumhurbaşkanı adayı olarak ikiye katladı. Başka partilerden de oy aldı, terör örgütü temsilcisi olduğu halde oy aldı, entel kesimin sempatisini topladı. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden çıkan sonuç budur. Etkileyici lider Selo Can ! Özellikleri neler peki ? 1974 doğumlu. Genç, diğer liderlere göre göze daha hitap ediyor. Konuşmaları sakin, çirkeflik yapmıyor, bel altı vurmuyor. Klasik siyasetçi söylemleri yok, Sen kim oluyorsun diyen Cumhurbaşkanı’na, buyurun tanışalım diyor. Gerçek yüzü bu değil. Terör örgütü temsilcisi.

ali koc 6Kendisi televizyona çıktığında dinlemekten keyif alıyorum ancak sandığa gittim mi kaleci Ferhat misali elim uzanmaz oy atmaya o ayrı! Türk insanı sürekli eskiyi görmekten bıkmış, kavga istemiyor, çirkeflik istemiyor, genç kavramına çok önem veriyor, yeni lafını çok beğeniyor. O zaman rol model belli işte. Selahattin Demirtaş. Parti içinden genç bir lider çıkaracaksın bu kadar basit. Özellikle lider sorunu MHP’de var. Kürsü başında çok zayıf kalıyor, kulak tırmalayan kötü bir ses, berbat bir şive ve eskimiş bir yüzden başka hiç bir şey görmüyorum ben bir seçmen olarak.

Fenerbahçe taraftarı yıllardır Ali Koç diyor başka bir şey demiyor. Aslında sürekli kavga eden, oraya buraya çemkiren, “benim için kavgacı diyorlar, şu salonda kaç kişiyle kavga etmişimdir ki, elli kişiyi bulmaz”diyen bir başkandan da bıkmış. Böyle dominant bir başkan olmasın, cemaat, Galatasaraylı hükümet ve Federasyon Feneri çıtır çıtır yer diyenler de yok değil. Öyle veya böyle artık bir devir kapanıyor. Fenerbahçe taraftarının, sakinliğini, duruşunu, burjuva bir aileden gelmesine rağmen halktan biri gibi yakın oluşuna hayran olduğu, kürsüyü doldurduğu gibi koltuğu da çok iyi dolduracağına inandığı Ali Koç artık başkanlık için gün sayıyor.

ali koc 2Kendisinin de çocukluk hayaliymiş. Ailesi’nin çoğu Beliktaşlıdır denir ama o bir Fenerbahçeli. Ailesi Fenerbahçe kulübüne başkan olmasını istemiyor, kendisinin bir iş adamı olarak kalmasını istiyor deniyordu. O aslında zamanını bekliyormuş, AzIz Yıldırım’ın kendisine el vermesini bekliyormuş, Sabırla bekliyormuş. Aziz Yıldırım giderse cemaat-iktidar tandanslı biri Fenerbahçe’nin başkanı olur diye endişe edenlerin de yüreğine su serpildi.

Vizyonu geniş bir insan, şahsi servetiyle değil, para kaynağı yaratma, kurumsallaşma ve profesyonelleşme anlamında kulübe çağ atlatacaktır. Şampiyonlar liginde gruplara kalabilirsek transfer yaparız zihniyetli olmayacağı açık, bir iş adamı vermeden almanın yalnızca Allah’a mahsus olduğunu çok iyi bilir.

ali koc 5Fenerbahçe’nin çok önemli bir kulüp başkanı olur, gerçekten de hedef çıtası Avrupa şampiyonluğuna ya da finaline kadar yukarı çıkar şayet Aziz Yıldırım benim yüzüm yıprandı, herkes bu çocuğa hasta, biraz da onun yüzünün arkasına sığınayım, bir ombudsman, bir onursal başkan olarak perde arkasından Fener’ yöneteyim diye düşünmüyorsa.. Fenerbahçe Cumhuriyet’inin derin devleti olmayacaksa…

Ben Fenebahçe’nin gelmiş gecmiş en önemli başkanı Aziz Yıldırım’ın istifasında samimi olduğunu düşünüyorum, Ali Koç’a yalnızca mürşit olacağına inanıyorum ve şimdiden camiamıza koç gibi bir başkan hayırlı uğurlu olsun diyorum.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail : bruno.monte@abcspor.com

twitter :@BrunoMonte1907

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular