https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

KLOSE’DEN HEM İNTİKAM HEM DE REKOR ÜSTÜNE REKOR!

Okunması Gerekenler

Kupa öncesinde “Dünya Kupalarında en çok gol atan oyuncu” rekoru 15 golle Breziyalı Ronaldo’ya aitti. Ronado bu rekoru 2006’da Almanya’da düzenlenen kupada kırmıştı. Ronaldo’nun rekoru, 1964’den TAM 32 SENE SONRA, Alman Gerd Müller’in elinden ALMANYA’da alması uluslarası basında epey yankı uyandırmıştı.

Müller o zamanlar ‘ rekorlar kırılmak içindir ama keşke bu rekoru bir Alman kırsaydı. Ronaldo’yu tebrik ederim ama göreceksiniz bu kez rekor 32 sene beklemeyecek ‘ demişti!

Bombacı lakaplı efsane golcü haklı çıktı ve rekor 8 SENE SONRA tekrardan bir Alman’a geçti.

KLOSE GOALBilindiği üzere, 8 Temmuz 2014 tarihi itibariyle rekorun yeni sahibi Alman golcü Miroslav Klose oldu. Klose önce Gana maçında Ronaldo’yu yakaladı ve ADETA Gerd Müller’in intikamını alırcasına, rekoru Brezilyalı Ronaldo’nun elinden, BREZİLYA’da, üstelik bir Brezilya maçında geri aldı!

KLOSE sadece Ronaldo’nun gol rekorunu kırmakla kalmadı, 4 Dünya Kupasında da gol atan, 4 Dünya Kupasında da yarı final oynayan İLK FUTBOLCU olarak burda da tarihe geçti.

KLOSE16KLOSE bununla da kalmadı, 23 maçla efsane İtalyan sol bek Paolo Maldini ile rakamı eşitledi ve Dünya Kupalarında en çok forma giyen ilk 3 OYUNCU arasına girdi.

36 yaşındaki kurt golcü Final maçında forma giymesi halinde, Maldini’yi de geçip 24 maçla, rekoru 25 ile elinde bulunduran vatandaşı LOTHAR MATTHAUS’un arkasına yerleşmiş olacak.

ABCSPOR

 

 

 

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular