https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

KIRMIZI ÇİZGİ

Okunması Gerekenler

KIRMIZI ÇİZGİ

Beşiktaş karşısında yaşanan ağır yenilgi sonrası daha da önemlisi ezik oyun sonrası Tudor’un geleceğinin sorgulandığını düşünüyor ve umuyorken, Özbek yönetimi kendisine yakışanı yaparak, sorun yok, yola devam dedi. Fatih Terim yine bu camianın umudu oldu. Telefonla konuşuldu mu, görüşüldü mü derken hafta geçti ve maç günü geldi. Rakip çok dişli. Trabzon’ altı atan, Beşiktaş ve Fener’e de yenilmemiş bir takım Akhisar. Başında da Okan Buruk.

 

Galatasaray iç saha maçlarında her zaman olduğu gibi baskın ve istekli bir oyun oynar diye düşünmüştüm. Bir de geçen haftaki yarayı sarma durumu da varken… Beş on dakika öylesine baskılı gibi gözükse de ne yaptığını bilmez bir hal vardı takımda. Bu şaşkınlık hali takımın en iyisi Maicon’a da sıçramış. Olmayacak bir pozisyonda acemice topu kendi ağlarına göndererek Akhisar’ ın bile aklında olmayan bir ikram oldu. Bundan sonrası biraz gerilim maçına döndü. Muslera geçen hafta çok kötü bir gol yiyerek maçın dönüm noktasına sebep olmuştu. Yine sahneye çıktı ve Olcan’ın akıl dolu aşırtmasını seyretti. Olsun, bu takımda Muslera’nın sonsuz kredisi var. Kimse laf söylemeye kalkmasın. Muslera bizim Kırmızı çizgimiz. İlk yarı Lopez’in atılması ile on kişi kalan Akhisar bir anda 2-0 öne geçti. “Tudor İstifa” sesleri ile devre arasına girildi.

 

İkinci yarı moralsiz Maicon çıkıp yerine Rodrigues girdi. Doğru bir değişiklik. 2-0 geridesin. Maçın en iyilerinden Fernando ikinci yarının hemen başında sahneye çıktı ve füzesiyle maça hava getirdi derken iki dakika sonra Gomis sahne aldı ve maçı yeniden başlattı. Henüz 50.dakikada maç 2-2’ ye geldi. Hakem, Mustafa Yumlu’ nun artistik sahnesini yiyerek, Gomis’ i kırmızı kartla dışarı alınca maça oyuncu sayısı açısından da denge geldi. Galatasaray gerçek havasını bulmuştu. İkinci yarıda Fernando ve N’Diaye maçın en iyileriydi. Full enerji, dikine oynama, isabetli paslar, top çalma… Ne istersen var. Güzel bir organizasyon golü ile Belhanda uzun bir aradan sonra golle tanıştı ve galibiyet golünü getirdi. Son dakikada gelen Feghouli’nin golü maçın skorunu belirledi. 4-2

 

Akhisar çok organize ve iyi bir takım. Kolay pozisyon buluyorlar. Fizik güçleri de çok iyi. Düşme korkusu yaşayacaklarını sanmıyorum.

 

Yenersin, yenilirsin. Önemli olan giydiğin formanın, aldığın paranın hakkını vererek oyna. Sonrasında zaten bu taraftar seni koyacağı yeri bilir. İkinci yarıda oynanan oyunu tekrarlarsan (büyük maçlar dahil), dimdik ayakta durursan, yani Metin Oktay ruhunu yaşar ve yaşatırsan, bu taraftar bu takımı, bu teknik ekibi ve hatta yönetimi konumlandıracağı yeri bilir. Kırmızı Çizgisidir bu Galatasaray’lının. Bu sebepten hala Fatih Terim taraftarın can simididir.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: cem.demircioglu@abcspor.com

twitter: @cemdemircioglu

 

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular