https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

KİRAZ BAHÇESİ

Okunması Gerekenler

cem-demirciogluKİRAZ BAHÇESİ

Bir laf vardır; “Arkası Kiraz bahçesi”. İşte tam Galatasaray’ın hali. Özellikle de defansın…

Bir takımın defansı maç boyu hiç mi olumlu bir hareket yapmaz !!

gs ant 3Bunu söylerken tek tek futbolcu bazında değil, genel olarak defans için söylüyürum. Bu takım sezon başından beri ne atak ne de savunma yapamıyor. Antalya defansın arkasına öylesine bile atsa her top tehlike oluşturdu. Yürüye yürüye pozisyona girdiler.

Antalya, Eto’nun düzgün vuruşu ilk çeyrekte öne geçti. Devre biterken Podolski’nin vuruşunda Antalya topu kendi ağlarına gönderdi ve 1-1 ile ilk yarı tamamlandı.

İkinci devre başlarında Antalya etkili geldi ve  Eto’nun attığı gol hızlı çekimde elle atılmış gibi gözükse de temiz bir gol. Umut oyuna girdiği anlarda 10 dakika kadar fena oynamadılar.

gs ant 2Paslaşmalar, top çevirmeler ve kanatlardan top kullanma isteği olumlu idi ve bunun sonunda da 2-2 yi Umut’ un golü ile buldular. Sonrasında yine aynı. Donk’un oyundan atılmasından sonra ise Antalya zaten çok rahat geldiği Galatasaray kalesine daha da rahat geldi. Önce Eto’nun asisti ile Emrah skoru 3-2’ye getirdi. Sonrasında da Rıdvan 4-2′ ye getirdi.

Yine kabus dolu dakikalar, yine aynı hikaye. Ne diye maçı, dakikayı anlatıyorsam? Bu sezon nasılsa, bu maçta öyleydi de yeterli. Sadece Antalya olunca aklıma portakal bahçeleri geldi. Sonrasında Galatasaray defansını görünce de hemen arkasındaki Kiraz Bahçeleri…

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail : cem.demircioglu@abcspor.com

twitter : @cemdemircioglu

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular