https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

KIRAN KIRANA

Okunması Gerekenler

Benim beklentim daha pozisyonlu, bol gollü ve göze hoş gelen bir maç olmasıydı. Tam tersine bol pas hatalı, mücadeleci, kıran kırana bir maç oldu. Beşiktaş’ın özellikle 60 dakikalık hırsı, önde baskısı, iyi motive olduklarını belli eden oyunu bu kıran kırana mücadelenin baş sebebiydi. Bu baskı zaman zaman aşırı sertliği de beraberinde getirdi. Buna kısmen hakem de izin verdi ilk yarıda, biraz da Fenerbahçe’li bazı oyuncuların sinmesi ve ortadan kaybolması sebep oldu.

Ancak o mücadeleyi 90 dakika sürdürmek mümkün değil. Nitekim Beşiktaş 60’tan sonra oyundan düşmeye başladı. Bir de üzerine bir taraf doğru diğer taraf yanlış değişiklikler yaptı bence. Fenerbahçe’nin bugün hücumda en çok top ezen iki oyuncusu Serdar Dursun ve Irfan Can’ın oyundan çıkması son derece doğruydu. Öte yandan Beşiktaş değişiklikler sonrası iyice ”düz” bir takım haline geldi. Hele hele Ghezzal’in oyundan alınmasına hiç anlam veremedim. Ben bir Fenerbahçe’li olarak en çok top Ghezzal’in ayağına geldiğinde çekiniyordum. O oyundan çıktı bir rahatladım. Eminim sahadaki oyuncularımız da rahatlamışlardır. Daha çekinmeden ileriye çıkmaya başlamışlardır. Keşke biraz daha cesur olabilseydik son 15 dakika içinde. Maç bize dönmüştü ama sahadaki kalite üstünlüğümüzü pozisyona çeviremedik.

Tabii bugünkü en büyük handikapımız özellikle stoperlerdeki eksikliklerimizdi. Evet Beşiktaş ta aynı bölgede sıkıntı yaşıyordu ama sonuçta ilk 60 dakika oyun bizim defansımızın olduğu bölgede oynandı bolca. Dolayısıyla bizim stoperlerimiz daha fazla baskı yediler. Belki çok araya top bırakmadılar. Rakibe boş alan vermediler. Ancak baskı yedikleri bölümlerde çıkarken çokça top kaybettiler. Novak ve Nazım başta olmak üzere çıkarken yaptığımız pas hataları sonrası Beşiktaş etkili gözüktü. Bu bölümlerde ne Gustavo oyunu rahatlatabildi ne de Zayc pas trafigi içine girebildi. Hatta Mert Hakan da ilk yarı etkili değildi ama maçın sonlarına doğru diri kaldı ve Fenerbahçe ataklarını yönlendiren oyuncumuz oldu.

Sonuç olarak 2. olmak yolunda önemli bir puan aldık. Eğer yarın Konya uzun zamandır yenilmeyen Antalya karşısında 3 puan alamazsa artık 2. bitirdik ligi diyebiliriz. Bu önemli 1 puanı alırken de ilk devre sertlik karşısında biraz sinmiş olsak ta takım dik durmayı becerdi diyebiliriz. Bazı kasıtlı sertlikler de vardı. Provoke olmadılar. Bu açıdan da kutluyorum oyuncularımızı. Ve en önemlisi, Trabzon’da açılan pankart, sonrasında başkanımızın yaptığı açıklamalar derken bir kaç gündür tüm camia bütünleşmişti. Gelecek sezonun mücadelesi şimdiden başlamıştı. Bu havanın bozulmaması lazımdı. İnönü’den sağsalim ve kıran kırana mücadele ile çıkınca havamız da bozulmamış oldu.
Bugünkü skorun en büyük getirisi buydu.

mail: alp.eralp@abcspor.com

twitter: @alperalp72

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular