https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

KAZASIZ BELASIZ

Okunması Gerekenler

Kağıt üzeri zor bir maç değildi, itiraf etmek lazım ama bazen biz kendi kendimize işleri zorlaştırabiliyoruz. Ya da işler iyi gitse bile sakatlık ya da kartlarla keyfimiz kaçabiliyor. Benim önceliğim bunların hiç biri olmadan bu maçtan 3 puanı alıp kazasız belasız eve dönmekti. Neyse ki öyle de oldu, farklı bir galibiyetle, fazla sıkıntı çekmeden işi bitirdik.

Aslında maç öncesi bazı sıkıntılar yaşandı, esas onlara değinmeden geçmek olmaz. Istanbulspor jest yaptı. Tüm maraton tribününü Fenerbahçe taraftarına açtı. Bu yaklaşık 25.000 kişi manasına geliyordu. Fenerbahçe taraftarı da bunun hakkını verdi. Maça 2 gün kala tüm biletleri tüketti. Bir kale arkası daha açılabilseydi , o da muhakkak dolardı. Bunu es geçmemek lazım, önemli bir detay. Fenerbahçe taraftarı senelerdir Olimpiyat Stadı’nı sevemedi bir türlü. Bir çok maç biliyorum kendisine ayrılan yeri doldurmadı. Bu maçın yarısı kadar adette seyirci çekemedi Olimpiyat’a. Bugün gösterilen ilgi ise bu sezonki coşkunun, inancın, isteğin göstergesi. Bu sezon farklı bir havası var taraftarın, bunu görmek hissetmek, yaşamak güzel.

Ancak bu kadar yoğun ilginin olduğunu bile bile yetkililerin tedbir almaması üzücü. Bazı turnikelerin açılmaması, açılan turnikelerin çok yavaş işlemesi sonucu oluşan izdiham ürkütücü. Bir çok taraftarın maça geç, hatta devre arasında girebilmesi ise isyan ettirecek türdendi. Fenerbahçe taraftarının deplasman maçlarında çektiği çileye artık bir son verilmeli.

Maça gelirsek, elbette önce Cengiz’den söz etmek lazım. Jeneriklik goller attı. Aslında 3 tanesi onun imza golleri. Özgüvenini artık iyice kazandı. Belli ki sakatlık sonrası yitirdiği kuvvetini de geri kazanmış. Bakalım İsmail Hoca İrfan Can geri döndüğünde nasıl bir çözüm üretecek. Merakla bekliyorum.

Cengiz’in defalarca maç içinde servis yaptığı oyuncuların başında Dzeko vardı. Kaptan belki bugün biraz durgun gözüktü ama golünü de attı. O golün asistini yapan Mert Müldür’ü beğendim ben. Çok bindirdi, çok boş koşu attı. Dinamizmi yerindeydi. Belki bir kaç hamle zamanlaması hatası yaptı ama onlar maç temposunu buldukça düzelir.

Beni tek rahatsiz eden 10. ve 30. dakikalar arası yaklaşık 20 dakika topu da oyunu da rakibe bıraktık. Onlara kalemize gelmeleri için adeta cesaret verdik. Pozisyon da buldular ardarda. Tüm futbolcuların kaydığı bölgede Cengiz de kayıp düşünce, o hatadan bir gol de buldular. O bölümdeki oyunumuz hoşuma gitmedi açıkçası. Takımın boyu çok uzadı. Crespo İsmail ikilisi aynı anda sahada olmalarına rağmen kolay geçildik orta sahada.Bu eminim İsmail Hoca’nın da görmek istemediği bir görüntüydü. Tekrarı olmaması için muhakkak tedbir alacaktır diye düşünüyorum.

Bir de bu kadar kaçan gole sinirlenmiştir muhakkak İsmail Hoca. Rahatlıkla 7-8 olacak maç 5 golle itti. Bunda beceriksizlik mi daha fazla rol oynadı yoksa laubalilik mi bilemiyorum. Eğer 2.si ise hoca o konuda da uyarılarda bulunacaktır.

Son uyarı da benden olsun. Diğer rakipler Istanbulspor kadar yumuşak olmaz. Daha dirençli bir mücadele ortaya koyacaklardır. Hakemlerin bugünkü gibi görmezden geleceği penaltılar da canımızı daha fazla yakabilir. O yüzden Konya maçından başlayarak mücadelemizi artırmamız gerekiyor. Sezon başındaki gibi daha kompakt bir oyuna ihtiyacımız var. Fred’in gelişiyle de daha dar alanda bir futbolu tercih edeceğimize inanıyorum.”Kazasız belasız” ilerleyeceğimiz yeni bir seriye ihtiyacımız var. Bugün o serinin başlangıcı oldu diye umuyorum.

mail: alp.eralp@abcspor.com

twitter: @alperalp72

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular