https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

KAZASIZ BELASIZ

Okunması Gerekenler

Zorluk seviyesi çok yüksek iki maç oynadık üst üste. Hem Başakşehir hem de Rennes karşısında büyük bir mücaďele ortaya koydu takım. Sonucunda doğal olarak yıprandı çocuklar. Jesus bir kaç mevkide rotasyon yaptı ama yine de o bildiğimiz enerjisine ulaşamadı takım.

Skor 3-2’ye gelene kadar da vitesi tam olarak artırmadan oynadık. Sonrasında baktık pabuç pahalı, Fenerbahçe gibi oynamaya başladık. Top bizde kaldı. Rakibin gelmesine izin vermedik. Crespo da oyuna girince hakimiyet iyice bize geçti. Ardından da Valencia-Batshuayi ortaklığı ile iki gol atıp rahatladık.

Batshuayi sadece attığı ve attırdıği gollerle değil, hareketliliği ile de çok katkıda bulundu. Arao çok pas arası yaptı. Emre Mor maçın başında ayağına top geldiğinde en çok heyecanlandıran oyuncuydu, sonra biraz düştü. Ferdi temposu azalmayanlardan. Hem penaltıyı yarattı, hem 4.gol öncesi baskısı ile golü getiren oyuncu oldu, hem de durmadan gidip geldi.

Szalai rotasyona giremeyip Dünya Kupası arasını iple çekenlerden. Çok yoruldu ve hata yapması normal. Osai de kaptırdığı topla bir gole sebep oldu. Aslında kendi ikramlarımızla oyunu zora soktuk. Bu hatalar olmasa güle oynaya kazandığımız bir maç olabilirdi.

Sonuçta bol gollü bir galibiyet aldık ama çıkarılacak dersler de var bu maçtan. Daha sert bir rakibe karşı bu oyun yetmeyebilir. Örneğin haftaya Sivas’a karşı bu oyunun üstüne çıkmamiz lazım. Biliyorum çok yoruldu çocuklar ama biraz daha dişlerini sıkacaklar artık.

mail: alp.eralp@abcspor.com

twitter: @alperalp72

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular