KAZAN’DA KUPAYI KİM KAZANACAK?

Okunması Gerekenler

YAŞASIN CUMHURİYET

YAŞASIN CUMHURİYET Cumhuriyetimizin 97.yılını kutladığımız bu güzel gecede, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı, özlem ve minnetle anarak yazıya...

1 NUMARALI MENAJER, JORGE MENDES EFSANESİ

Günümüz futbolunda menajerlerin önemi hepimizin malumu.. Bunların içinde zirvede olan isim ise ülkemizde de bol sıfırlı eurolar kazanmış Jorge...

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

 

BURAK BELGENİlk maçı seyretmeyip sadece skoruna bakan biri , 80-67 Valencia Basket için çok iyi bir sonuç diye düşünecektir ama 3.periyot sonunda 30 sayıya çıkan farkın maç sonunda sadece 13 ile bitmesi  Rusya’da başlarına iş açabilir!
7 Mayıs çarşamba günü Basket Hall Kazan’da oynanacak son maç öncesi iki takımı kısa bir analizle tartıya koyalım;
Çok iyi bir iç saha takımı olan Valencia’nın en önemli özelliği match-up’ ı zor birçok oyuncuya sahip olması..
4 özellikli 5, 3 gibi 4 ve 2 formatında 3 numaraya sahip İspanya temsilcisi hem rakibin savunma dengesini bozuyor, hem de ribaundlarda başarı sağladıkları her maç rakip potaya hızlı hücumlarla cezayı kesiyorlar.
Yani açık sahada bir nefeste potaya gidebilen oyuncu sayısının fazlalığı en büyük avantajları! Ama kendi salonlarından 8.000’i aşkında seyirci desteğiyle yaptıkları tempo ve agresif savunmayı deplasman maçlarında uygulayamıyorlar.
Takımların en önemli silahlarına gelirsek;  JUSTIN DOELLMAN faktörü çok önemli! Kazan’da da EIDSON var ve bence ikisi EUROCUP’un oyun zekası en yüksek forvetleri!
Kazan’da ilk maçta oynamayan Yunan uzun KAIMAKOGLOU rövanş maçına yetişmez ise işleri çok zor.. Bir süperstar olarak gözükmese de, takım formatı ve saha dizilişi açısından en önemli dişlilerden biri olduğu aşikar..
Zaten Valencia uzunlarına göre size olarak dezavantajları olmasa da, ayak çabukluğu konusunda en az 1 hatta 2 vites geride olduklarını da unutmamak lazım!
RÖVANŞ MAÇI için KAZAN kazanmaya yakın ama 13 sayılık farkı kapatabilir mi ? Bence zor!
Maça çok iyi başlamayıp momentumu ilk saniyeden itibaren ellerine almaları lazım ve ilk maçta, özellikle ilk 3 çeyrek parkeye inemeyen ve sert savunma karşısında  neye uğradıklarını şaşıran ZIZIS-GOUDELOCK ikilisinin devreye ciddi şekilde girmesi şart..
Kazan her takım için zor bir deplasman!  Zaten bu sene bu salonda oynadıkları 11 EUROCUP maçının hiçbirinde yenilgi yüzü görmedikleri gibi 2 tanesi haricinde (biri 1 sayıyla kazandıkları Banvit maçıydı) 17 sayı ve üstü galibiyetler aldılar.
Güzel bir atmosfer ve 5000 civarı seyirci önünde oynanacak karşılaşmada, şampiyonu atılan sayıdan çok savunma performansları belli edecektir.
Kimse 60’larda bitecek kısır skorlu bir maç beklemesin..  Kazan her halükarda 70 sayının üstüne çıkacaktır.
SONUÇ OLARAK; maçı Unics Kazan alacak ama kupa Valencia, yani  İspanya’ya gidecek diye düşünüyorum!

burak.belgen@abcspor.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

YAŞASIN CUMHURİYET

YAŞASIN CUMHURİYET Cumhuriyetimizin 97.yılını kutladığımız bu güzel gecede, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı, özlem ve minnetle anarak yazıya...

1 NUMARALI MENAJER, JORGE MENDES EFSANESİ

Günümüz futbolunda menajerlerin önemi hepimizin malumu.. Bunların içinde zirvede olan isim ise ülkemizde de bol sıfırlı eurolar kazanmış Jorge Mendes. Gestifute'nin sahibi olan Portekizli menajerin...

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

AZ ALKMAAR AKADEMİSİ…

AZ ALKMAAR AKADEMİSİ… Son dönemde Avrupa’nın önde gelen kulüplerinin akademileri hakkında yoğun analizler yapmıştım. 26 Ekim Pazartesi günü Johan Cruyff Institute’da idim. Okulda akademisyenler ile...

KURT KANUNU

KURT KANUNU “Kurtlukta düşeni yemek kanundur” diye son veriyordu hayatına Kara Kemal. İzmir Suikasti’ni planlayan ekipten olduğu iddiası ile suçlu bulunan ve kellesine hükümet tarafından ödül...

Benzer Konular