https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

KAYSERİ’DE ÜÇLÜ…

Okunması Gerekenler

KAYSERİ’DE ÜÇLÜ…

Ligin en zor maçlarından biri Kayseri deplasmanı. Korkulan olmadı. Kolay başladı zora girdi, kolay bitti. Maçla ilgili birşeyler yazmadan önce son haftalardaki olağan dışı gerçekleşen birkaç konuya değinmek istiyorum.

 

Galatasaray taraftarı gündem yaratma ve bunu kabul ettirmede dünyada eşi zor bulunacak bir grup. Son 2 aydır olanları bir düşünün;

Tudor gitsin, gitti.

Terim gelsin, geldi.

Can Topsakal gitsin, gitti.

Erman Kunter gitsin, gitti.

Oktay Mahmuti gelsin, geldi.

Yetmedi…

Dursun durmasın, o da gitti.

Ve yeni başkan Mustafa Cengiz… Genç liseliler ve liseli olmayanların, ihtiyarlar meclisine karşı zaferi. Ultraslan da üstüne düşen görevi fazlasıyla yaparak bu süreçte etkin rol aldı. Daha önce yapması gerekenleri geç de olsa yaptı.

 

Gelelim maça…

 

İlk yarı boyunca Galatasaray Kayseri’ye top göstermedi. Özet bu. İlk 20 dakika neredeyse top hep Galatasaray’da idi. Selçuk, Yasin ve Eren’e Fatih Terim ile değmiş. Üçü de aslına dönmüş. Eren’in takipçiliği ve bitirici vuruşları ile yirminci dakikada durum 2-0 oldu. Fark daha da artabilirdi ama top çevirerek zaman geçirmeyi tercih edince ilk yarı 2-0 sona erdi.

 

İkinci yarı acaba soyunma odasına Tudor ruhu mu geldi? Bambaşka bir Kayseri, bambaşka bir Galatasaray vardı. İlk on dakika müthiş baskılı bir Kayseri vardı. Nitekim Umut harika bir kafa golü ile skoru 2-1 yaptı. Bundan sonra da 70. dakikaya kadar Galatasaray top göremedi. Muslera’ya da Taffarel eli dokunmaya başlamış ki, önemli pozisyonlar çıkardı. Tolga ve Donk’un oyuna girmesi takımı çok rahatlattı ve 75.dakikadan sonra fiziken zorlanan Kayseri karşısında Sinan mutlak 3 pozisyonu harcayarak maçı bitirmek varken son dakikaya kadar herkese ecel terleri döktürdü. Neyseki Rodrigues son dakikada sahneye çıktı, +5’e izin vermedi. 3-1

 

Maçın iyileri: Selçuk, Denayer, Mariano, Rodrigues, Tolga, Donk, Muslera

 

Maçın kötüleri: Sinan, Latovlevici

 

Fatih Terim umarım bundan sonra ikinci yarıdaki oyuna izin vermez. Skorun üstüne yatmak onun kitabında yazmaz. Selçuk, Yasin, Sinan, Hakan ve Donk için büyük şans. Kapı gözükmüşken kapıdan döndüler. Umut vaad etmeyen tek oyuncu Latovlevici. Kadroda bile zor yer bulur artık. Artık gerçek bir sol bek takviyesi yapılmalı. Yoksa yumuşak karın olmaya devam eder sol kanat. Sağ kanattaki Mariano- Rodrigues uyumu solda da yakalanırsa, tadından yenmez.

 

En zor deplasmanlardan biri gitti. Rakiplerin umduklarına izin verilmedi. Yol açık, hava bulutsuz, soğuk ama üşümüyoruz.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: cem.demircioglu@abcspor.com

twitter: @cemdemircioglu

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular