https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

KARATAŞ’DAN DUYGUSAL ZAFER!

Okunması Gerekenler

ISKENDER GENCGünlerce, aylarca konuşulan soru Pazar günü saat 17.20 sularında cevabını buldu ve 88.GAZİ KOŞUSUNU Levent Gelgin’in 4 no’lu BLAZE TO WİN isimli atı, belki de son yılların en kötü derecesi ile 2.35.88 le kazandı.

Efsane BOLD PİLOT’un 2.26 ile rekoru elinde bulundurduğu bu en büyük koşu için bu derece tam bir sükutu hayal aslında. O kadar yavaş bir tempoda koşuldu ki, bununla ilgili en büyük şikayetçi KARATAŞ oldu.

gazi-1Aslında yarışta çok önemli gelişmeler yaşandı.Birçok kişi tarafından koşunun bomba ismi olarak görülen ADAKARASI yarışa hiç başlamadı! Düşünsenize 3 yıl bu yarışın hayalini kuruyorsunuz, o gün en şık kıyafetinizle hipodromdasınız ve atınız starting box tan çıkmıyor!!!  GEÇMİŞ OLSUN gerçekten..

Ve KULOĞLU. Son 1 aya kadar mevcutlarının en iyisi ve şampiyon adayı ilk 800’den sonra saptı, dengesini kaybetti ve yarışı bıraktı. Yanında da GREY CORAL ı götürerek! 

Düzlükte 67.80 gibi olaganüstü ganyanla 20’nolu WARRIOR PRINCESS numarayı aldı ve son 200’e kadar geldi. Ama 2 ay önce eşini amansız bir hastalık yüzünden kaybeden Karataş’ın BLAZE TO WIN’le yürümesine engel olamadı kimse.

gazi1Finişi geçerken evlilik yüzüğünü öperek ,6.zaferini eşine adaması bizim gibi ekran başında ki milyonlara da duygusal anlar yaşattı. Sahalarımızın ekselanslarına TEBRİKLER!

Gelelim SUZİ GOLD’a. Yine çok iyi koştu, iyi geldi ama yarışçılık tabiriyle yetiştiremedi. Bir GAZİ daha böyle geçip gitti. Her sene dediğimiz gibi tadı damagımızda kalarak.89.sunda buluşabilmek arzusuyla……

iskender.genc@abcspor.com

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular