https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

KARADENİZ DERBİSİNDE RİZE RÜZGARI

Okunması Gerekenler

İlk 30-35 dakikada daha atak yapan taraf Trabzonspor oldu, M’Bia ve Mehmet Ekici’nin etkili oyunu göze çarptı fakat fırsatlardan yararlanamadılar. Özellikle 21. dakikada Mehmet Ekici’nin kullandığı serbest vuruşta müsait pozisyonda altıpastan Mustafa Yumlu topu dışarı yolladı. Ayrıca maçın en dikkat çeken noktalarından biri, dünyanın en iyi penaltıcılarından biri olan Cardozo, bugün kullandığı dehşet penaltıyla birlikte bu sezon 2. penaltısını kaçırmış oldu.

ts 1Marko Marin, Cavanda ve Erkan Zengin’i yedek başlatan Tekelioğlu, bugün sahada liderlik görevini Mehmet Ekici’ye vermiş görünüyor. Fakat diğer kaptan Sercan Kaya dakika 41’i gösterirken ani gelişen bir atakta müthiş bir pasla Kweuke’yi topla buluşturdu ve Kweuke de klasına yakışır bir çalım ve bitirişle yine golünü attı. İlk yarıda Trabzonspor’un iki penaltısı verilmezken, aynı hata 45’de Rize ekibi aleyhine gerçekleşti fakat Murat Duruer bu hatayı affetmedi ve yine kaptan Sercan’ın asistiyle farkı ikiye çıkardı.

Bir diğer göze çarpan istatistik ise bugün Trabzonspor 44 orta yaptı, 26 şut çekti, 15 korner ve bir de penaltı kullandı fakat golle buluşamadı.Bu da futbolda bırakın topa sahip olmayı, şut sayılarında üstün olmanın bile galibiyet getirdiği iddaasını çürütmeye yeter de artar bile.

ts 2İlk yarıda bir gol atan Murat Duruer, ikinci yarıda da güzel bir asistle Deniz Kadah’ı topla buluşturdu ve bir de asiste imza atarak Rize ekibinin rotasyonu konusunda Hikmet Karaman’ı rahatlatmış gözüküyor. Fakat bu maçın tek bir kahramanı var o da Charles Itandje. Bugün adeta kalesinde devleşmek kelimelerinin tanımını uygulamalı gösterdi ve üst üste yaptığı kurtarışlarla hem golleri önledi hem de takımını ateşledi.

Maçın sonunda Rize’li taraftarların “Trabzon sen bizim kardeşimizsin” tezahüratları ise örnek bir davranış sergiledi ve Karadeniz takımlarının ebedi dostluğunu gözler önüne serdi.

mail : alperen.karakose@abcspor.com

ALPEREN KARAKÖSE

Son Haberler

2024 PARİS OLİMPİYATLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

2024 Paris Olimpiyat Oyunları, 26 Temmuz-11 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek ve 33. Yaz Olimpiyat Oyunları, 26 Temmuz açılış töreniyle resmen...

Benzer Konular