https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

KALBİMİZ KAPKARA

Okunması Gerekenler

ALP ERALPBöyle bir geceden sonra futbol konuşmak,maç yorumlamak çok zor. 3 puan kazansan ne olur böyle bir ortamda, şampiyon olsan ne olur ? Yine masum insanlarımız hayatlarını kaybetmiş, Ankara kangölüne dönmüş, her seferinde ”Artık yeter” demekten yorulmuşuz ama aynı terör kabusu tekrar tekrar geri dönmekten yorulmamış. Hal böyle iken futbol da, şampiyonluk yarışı da umurunda olmuyor insanın!

fb kayseri 1Taraftar da zaten haberi aldıktan sonra maçtan koptu normal olarak. ”Kalbimiz kapkara, seninleyiz Ankara” tezahüratları çınladı durdu tribünlerde. Skorun ve oynanan oyunun hiç bir manası kalmadı o dakikalardan sonra…
Belki ilk devre kızdı taraftar etkisiz oyuna, ikinci devre de penaltı dahil kaçan gollere öfkelendi. 10 kişi kalmış Kayserispor karşısında son dakikalarda sıkıntı yaşanması hoşuna gitmedi kimsenin ancak şöyle bir durup düşününce bunların ne kadar boş olduğunu anlıyor insan. Ha bu gece bu vahşet yaşanmasaydı belki yoğun eleştirilere uğrayacaktı Fenerbahçe.
fb kayseri anaHalbuki ben yine de fazla eleştiri olmaması gerektiğini düşünüyorum. İki Braga maçı arasında ve Galatasaray karşılaşması öncesinde konsantrasyon eksikliği olmasından doğal bir şey yok. Hocanın rotasyon uygulaması da, devre arası 10 kişi kalan rakibe karşı 3’lü defansa dönüp çift forvet yapması da doğruydu. Bu kadar yoğun maç temposu içinde bazı oyunculara aşırı yük bindi. Bir kaç oyuncuda iniş çıkışların olması da, hocanın farklı arayışlara girmesi de çok normal. O yüzden saha içindeki bazı arızaları hoşgörmek lazım.
Zaten bugün eleştiri günü değil. Kalbimiz kapkara, aklımız Ankara’da.
”Bu kez hakikaten son olsun” demekten gına geldi!
Allah hayatlarını kaybeden masum vatandaşlarımızın ailelerine sabır versin.
mail : alp.eralp@abcspor.com
twitter : @alperalp72

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular