https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

KAIZBERT’İN ÇOCUKLARI DAMGAYI VURUR

Okunması Gerekenler

27 NİSAN CUMA..Veliefendi’de İngiliz taylarının NADAS ve CİHANGİR koşuları nefesleri kesecek ve GAZİ öncesi fotoğraf biraz daha netleşecek. Ama bugünün gündem maddesi 25 yaşına gelmiş, soru işaretleri ve hep “acaba yarım kan mı suçlamasıyla” töhmet altında bırakılan KAIZBERT yavruları. Altılı mazısı olanlara MİRHAT desem, TANSEL, ŞUBAT desem, ALPERKAAN ve ÇETİN desem ne demek istediğimi anlayacaklardır. Yarım kan gölgesinde kalan KAIZBERT’in bugün 1.,4. ve 5.ayakta koşacak yavruları ÇATIMIZIN SAĞLAM TEKLERİ..

Geçelim günün yorumlarına..

1.AYAK.. İlk startında ÇELİKŞAH ın ardından yarım boy farkla 2.kalan ama özellikle son 300’de yaptığı ataklarıyla sahadaki herkesten tam not alan UNZEN ki KAiZBERT yavrusudur, benim ABCSPOR’culara bankomdur!.

2.AYAK.. KV/8 CİHANGİR koşusunda ekürileri de düşünürsek 6 çarpı atma ihtimalimiz var. Son 2.ligini tatminkar bulduğum GANONDO SOLO ile eküri destekli COOGENERATION burda ilk plandaki iki isim. 3 kez kazandıktan sonra son yarışında suya sabuna dokunmadan 7.olan OVER A SHILLING ile S.KAYA faktörüyle 1 nolu CANGÜVEN burda ki diğer tercihlerim olacak. Ya 4 at yazalım ya da yarıdan bir fazlasını yazıyorsan kapat o ayağı kuralını uygulayıp HEPSİ.

3.AYAK..Geçtiğimiz yıl 19 MAYIS koşusu galibi ve sentetik pistteki kalitesi tartışılmaz olan BIG BROWN, son ÜSKÜDAR koşusundaki 2.ligiyle tırnağının ucuna geldi. Ben O.YILDIRIM’la kazanacağını düşünüyorum. Olası kötü koşarsa bu ara her hipodromda kazanan IMPULSIVE ile Halis ağbinin tercihiyle MY BILLIONARE sonraki isimlerdir.

4.AYAK..İlk 18 startının 17’sinde kazanan ve özellikle çimde geleni gideni dağıtan, KAIZBERT yavrusu olduğu için grup ve açık yarış koşamayan MAVİDALGA, son 1 yıldır zikzak çizsede KARATAŞ’ın devamlı jokeyi olmasıyla düzeldi. Kafa atımdır! Açık yarışlarda bayağı çarpışan ama tabelalara yakın bitirse de kazanamayan ADINI SEN KOY ile VELİCANKIZI hata bekler. Koşunun sp ismi ise “ne zaman ne koşar kimselerin bilemediği” GÜZELKAYA olur.

5.AYAK.. MAVİDALGA’nın birebir kardeşi ULUKIZ ile DÖVER.. 1 ve 2 yani. Kaizbert’in yetenekli temsilcilerinin bu zevkli kapışmasından az hata yapan kazanır.

6.AYAK.. Ve GAZİ yolunda dişilerin NADAS koşusu. 16 nadide kısrağın 1600 CİM’deki yarışı TOMIRIS’ın kaçarak yine bitirip bitiremeyeceği ya da sonlarda çok güçlü gelen ŞEKERHANIM’ın ya da PERİ LİNA ile S.KAYA’nın dişi koşulardaki inanılmaz istatistiği ile 21.35 sularında cevap bulacak. Bu 3 tay 4 tayın dışında ne gelirse şaşırmam.  1.kuponda 16.15.10…, diğer genişimside HEPSİ

Hepinize bol şanslar dilerken ve PAZAR’a yine buluşmayı temenni ederek NORMAL ve GENİŞ altılı şablonlarına geçelim,

NORMAL ALTILI.. ….,………7 TL

GENİŞ ALTILI………….81 TL

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: iskender.genc@abcspor.com

twitter: @iskendergen1

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular