https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

KAHPE KADER

Okunması Gerekenler

Yani ne diyeceğimi, ne yazacağımı, nasıl başlayacağımı inanın bilmiyorum. Kelimeler boğazıma düğümlü, ellerim prangalı adeta.. Muthis ezik medyamızın sanki REAL MADRİD, sanki PSG ayarında gösterdiği, yok böyle tehlikeli yok böyle taş gibi dediği PORTO’ya “bu oyunla” 1-0 mağlup olduk.

Trabzon ve Akhisar deplasman oyunlarını baz alanlar için, hele bir de BADO yoksa bu gece facia olacaktı. Açıkçası Avrupa futbolunu yakınen takip eden ben bile “ne oluyoruz lan, biz mi birşey kaçırdık” diye düşünmeye başladım. Eren’in yani eldeki klasik tek santrforunun da sakat olmasıyla Terim olabilecek en akıllı ve en iyi 11 le sahadaydı. Plan; hızlı Onyekuru ve Garry ile tehdit oluşturmaktı. Sinan tercihi de bence on numara beş yıldız bir tercihti. Hele ki geçen yılın “Konsantrasyon” parolalı sezonun kilit sertlikleri Donk ve Fernando’yla da orta alan güvenceye alınmıştı. Tıkır tıkır da işledi Fatih hocanın planı.

Önce 13’de Onyekuru al da at diye kesti, Sinan’ın gol vuruşu Maxi Parreria’ya takıldı. Sonra 37’de Belhanda Garry verkaçında enfes bir topuk pası Garry’den, karşı karşıya Japon ve Casillas çıkardı. Sonra 42’de Onyekuru önüne aldı, çaprazdan karşı karşıya yan ağlara. Devrede tek tehlikeli Porto atağında Muslera’nın bilinen refleksini gördük; 0-0.. Soyunma odası ve saç baş yolunan devre. 2.yarı play station’da bile yenmeyecek bir gol, 49’da 0-1 gerideyiz!. Sonra Garry’nin penaltıdan kolay vuruşu tribüne yollayışı, Sinan’ın çaprazdan vurduğu kafa. ahhhlar vahhlarla ve filmin adı; KAHPE KADER..

Hani derler ya, böyle oynayın kaybedin.. Tam da o tasvire uyan bir maçtı . Kazanılıp üst turun kapısı sonuna kadar açılacakken, tecrübesizlik mi diyin, beceriksizlik mi, pisi pisine yenildi sarı kırmızılılar. Ama bu futbol ve takımla 2.tura çıkamazsa, hakikaten meşin yuvarlağı icat edenlere ayıp olur!

Maçın hakemi Mr.Oliver ise özellikle Donk’a gösterdiği tartışılacak sarı kartla önce orta alan sertliğimize sekte vurdu, 2.yarı Serdar’ın Edirne Kırkpınar’daki gibi saltoyla tuş oluşunu, dolayısıyla penaltıyı eş geçti. Geçen yıl Madrid’de Juventus’a ince değil bayağı bayağı kalın ayar çeken ve bayağıdır UEFA’ca dinlendirilen İngiliz, bereket bize hassas el işçiliği uyguladı. Ben bu skora rağmen tüm G.Saray’lıların takımıyla gurur duyduğuna eminim. Maçın iyisine kötüsüne bakacak değilim, bence süre alan herkes vasatın üzerindeydi ve fena değildi. Yapacak birşey yok, kulübende Messi, Rakitic, Modriç oturuyor da biz mi oynatmıyoruz..

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: iskender.genc@abcspor.com

twitter: @skendergen1

 

 

Son Haberler

HABABAM GÜM GÜM GÜM

Evet haylazdır Hababam. Ele avuca sığmaz, ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Bir bakmışsın herkesin yüzünü güldürüyor. Bir bakmışsın hepimizi...

Benzer Konular