https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

JULES BIANCHI, MAALESEF !

Okunması Gerekenler

3 Ağustos 1989 doğumlu Fransız pilotu maalesef kaybettik!
05 Ekim 2014’de yapılan Japonya GP’sinde, yağışlı havada pistten çıkarak, kaza yapan aracı çekmeye çalışan vincin altında kalan ve yaklaşık 1 senedir komada yaşam savaşı veren  JULES BIANCHI dün gece itibariyle hayata gözlerini yumdu.

Marussia pilotunun ölümü sonrası, senelerdir tartışılan güvenlik önlemlerinin yetersizliği, bir kez daha gözler önüne serildi.

Fransız pilotun en yakın tam teşekküllü hastane olan Nagoya’ya kara ambulansıyla kaldırılması ( FIA kuralları hastanenin helikopterle 20 dakika ulaşabilecek noktada olmasını emrederken, Nagoya’daki hastane karayoluyla 40 dakika uzaklıkta ) ve zaten keskin virajları ile oldukça tehlikeli olan Suzuka pistinde, kasırga çıkacağı önceden belli olmasına rağmen yarışın ileri bir saaate ertelenmemesi en dikkat çekici notlar!

Bu kazayla, efsane Brezilyalı pilot Ayrton Senna’nın 1994’te yaptığı kazadan sonra ilk defa bir F1 pilotu yarış kazası yüzünden hayatını kaybetmiş oldu.

 

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular