https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

JONATHAN EDWARDS’IN ÜÇ ADIM ATLAMA REKORU TEHDİT ALTINDA

Okunması Gerekenler

Jonathan Edwards’ın 1995 Dünya Atletizm Şampiyonası’nda kırdığı 18.29 metrelik üç adım atlama dünya rekoru da Javier Sotomayor’un 2.45 metrelik yüksek atlama dünya rekoru gibi ciddi tehdit altında.

Diamond League Doha’da üç adım atlamada 1993 doğumlu kübalı Pedro Pablo Pichardo 18.06 metre ve 1990 doğumlu amerikalı olimpiyat şampiyonu Christian Taylor 18.04 metre atladı ve böylece tarihte ilk kez bir üç adım atlama müsabakasında 2 atlet birden 18 metreyi aşma başarısını gösterdi.Pichardo’nun 18.06’sı tarihteki en iyi 3. , Taylor’un 18.04’ü tarihteki en iyi 4. derece. 2 genç atletin birden sezon başında böyle uçuk performanslara ulaşması ve kariyerleri boyunca bir aksilik olmadıkça rekabet edecek olmaları dünya rekorunun bu veya önümüzdeki sezonlarda kırılma ihtimalini kuvvetlendiriyor.
Aslında bu 2 atletten de yetenekli olan fakat son 4 yılın 3’ünü sakatlıklar yüzünden kaçıran, 18.04 metrelik derecesi olan dünya şampiyonu Teddy Tamgho da sağlam olsaydı rekor mücadelesi iyice kızışırdı.
CİHAN KARAON
cihan.karaon@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular