https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

İTALYAN DEVİ SIENA VERGİ OPERASYONU AĞINA TAKILDI!

Okunması Gerekenler

Montepaschi Siena efsanesi son buluyor. Avrupa basketbolunun önemli markalarından biri olan İtalyan kulübü, vergi soruşturması çerçevesinde ciddi suçlamalarla karşı karşıya!

La Gazetta Dello Sport’ta çıkan habere göre “Time Out operasyonu” adı verilen soruşturma neticesinde Siena Başkanı Ferdinando Minucci, vergi kaçırmak ve zimmetine para geçirmek suçlarıyla İtalyan polisi tarafından göz altında tutuluyor.

Savcılığın iddiası, Siena kulübünün 2006 ile 2012 yılları arasında toplamda 35 milyon euro değerindeki kontratı kulüp üzerinden değil, farklı bir şirket üzerinden gösterip vergi kaçırdığı yönünde. İddiaya göre oyuncuların aldıkları ücret, kulüple yapılan sözleşmelerde düşük gösteriliyor ve farklı bir şirket üzerinden “İmaj Hakkı” adı altında oyunculara maaşları ödeniyor.

Vergi kaçakçılığı iddiasının yanında bir başka iddia da başkan Minucci’nin bu operasyonu yaparken zimmetine 2 milyon euro geçirdiği yönünde. Toplamda 16 milyon euro vergi kaçırdığı iddia edilen Montepaschi Siena’nın alacağı cezayla birlikte faaliyetlerini durdurması ve  Euroleague’de A lisansını da kaybedecek Siena’nın yeniden yapılanmayla 5. lig’den başlaması bekleniyor.

Son Haberler

HABABAM GÜM GÜM GÜM

Evet haylazdır Hababam. Ele avuca sığmaz, ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Bir bakmışsın herkesin yüzünü güldürüyor. Bir bakmışsın hepimizi...

Benzer Konular