https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

İSTANBUL’DA KADERİ HOCA SADETTİN TAYİN EDER!

Okunması Gerekenler

Veliefendi’de 23 Nisan coşkusuyla, havada müsaade ederse cıvıl cıvıl beklenen bir pazar yarış günü yaşanacak. Başlıkta da belirttiğim gibi ilk ayakta 9 no’lu TATANKA, 3.ayakta 1 no’lu CHERY CHERY LADY, 4.ayakta 2 no’lu KUDO ve 5.6 ayaklarda da bindiği şans verilen atlarla, pistlerimizin “HOCA” lakaplı efsane jokeyi S.BOYRAZ kaderi tayin edecek gibime geliyor..

Analizlere geçmeden dün ki BURSA altılışının 1 milyon 645 bin TL devrettiğini ve pazartesi günü koşulacak Bursa yarışlarında tevziinin 4 milyonu bulması beklenmekte. Bir başka noktaysa 23 Nİsan koşusu (ABUS’un kazandığı)..KARATAŞ gibi bir efsanenin CANKARDEŞLER’i 1400 gibi bir yarışta bu kadar geç yürütmesine açıkçası anlam veremedim. Şayet hedef 5 Mayıs’taki TBMM koşusuysa, biz de göreceğiz..Neyse Günün kısa analizi ve altılısına gelince;

1.AYAK..İlk kez koşacak İngiliz taylarının 1.kısmında, ilgililerinin “yeni bir WANETA olur mu” beklentisindeki TATANKA ile Invicible girl yavrusu BLUE WONDERFUL ve de çok hazır kıta görünen BLAZING GIRL. 9,2,5 bu ayağın şifresi ve sıralaması..

2.AYAK.. Uzun mesafeli sentetik yarışta çok denk görünen 7 Arap atı. Çok detaya ve analize girmeden favorim 4 no’lu OĞLUM BARAN. Ancak tavsiye ve önerim bu ayağın kapatılması yönünde.. HEPSİ!

3.AYAK.. Günün en çok merakla beklenen yarısı TALİ ÇALBATUR koşusunda, uzun aradan sonra geçen hafta ULAN BATOR’un kazandığı yarışta nefes açan 1 nolu CHERY CHERY LADY ile büyük kalite TATVAN İNCİSİ’nin arasına at girmez diye düşünüyorum. 1/3 yeter ama illa da şeytanın avukatlığına soyunacaksak, geçen yılın flash kısragi 7 nolu MISS HELİN..

4.AYAK.. 2 no’lu Kaneko-Doku orijinli KUDO, annesini hatırlasa bu koşuyu kazanır!. Tek rakibi 1 nolu FAITFUL WOLF.

5.AYAK.. İngiliz taylarının ŞARTLI koşusunun PART 2 kısmında, çok olumlu istihbaratlar aldığım AFTER FOREVER’ın Karataş’la resmi geçit yapmasını bekliyorum. BANKOM!

6.AYAK.. Uzun aradan sonra (449 gün) koşacak olsa da, gerek kumaşı gerek kalitesi ile YARAMAZ ÇOCUK benim favorim. Tayda tek geçmeme fobisi olana alternatif tekimdir. 2 no’lu CAPTAIN PITT, 4 no’lu SUHARRY ve Hoca SADETTİN ‘li 13 MACADAMIA sıralamamdır.

ALTILIMIZ..  (9.2.5) . (Hepsi) . (1.3.7) . (2.1) . (1.tek) . (6.2.4.13)..35 TL..

Hepinize bol şanslar. Çarşamba yarışlarında görüşmek üzere..

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: iskender.genc@abcspor.com

twitter: @iskendergen1

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular