https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

İSMAİL AĞA’DAN TARATOR’A TÜRK FUTBOLU!

Okunması Gerekenler

brunoCumhurbaşkanı Amerika’yı müslümanlar keşfetti dedi. Biz tartışa duralım dünya basını ……. gülüyor!

Futbolu ingilizler buldu derler ya. Bu da palavra olabilir ha ! Aslında futbolu ilk bulanlar da Osmanlılar olabilir. Alın size bir başka açısı. Hem de resmi kaynaklar söylüyor bunu.

1686 yılında yani bundan 328 yıl evvel Hamamcılar Kethüdası İsmail Ağa tarafından kaleme alınan ilk Osmanlı basılı eseri Dellakname-i Dil Küsa yani günümüz Türkçesi ile ifade etmek gerekirse Gönüller Açan Tellaklar Kitabı’nda İsmail Ağa top mevzusuna yakından temas etmiştir ve bu ingilizlerden öncedir.

Bu belgesel kitapta İstanbul’un ünlü hamamlarını konu almış, kulamparaya peştemal çözen nazenin 1213 parlak oğlanın içinden onbirini seçerek onların hayat hikayelerini, kaç akçeye, kaç saat peştemal çözdüğünden, muamelesine kadar anlatıp adeta ilk onbiri yapmıştır.

TERIMHey Allam yaaa. Bize de sonunda kafayı yedirdiler!

Hıncal Uluç tarafından İmparator sıfatı kendisinden alınıp Aziz Yıldırım’a verilen yeni adıyla TARATOR Fatih Terim’in elinde 1213 kişilik dev bir futbolcu ordusu var mıdır bilinmez ama olsa da farketmez.

Avrupa Fatih’i Tarator sadece Fatih Terim küfürü kınamakla yetindi, kaleci Volkan’a da sahip çıkmadı ve Kaleci Volkan’a da milli takım kapısı kapandı!

Futbolu yönetenlerin hatta hatta milli takımı çalıştıracak kişinin % 50 milli iradenin %100 yetkisiyle belirlendiği bir ortamda kim neyi neden tartışıyor ona bakmak lazım.

Küfürün hoş görülür hiç bir tarafı yok. Sadece bir acizlik. Fiziksel ve sözlü olarak üstünlük kuramayan acizlerin yaptığı bir iş. Bir kere bunu koyalım bir kenara.

volkan demirelBen Fenerbahçeliyim. Volkan’ın Fenerbahçeliliğini çok beğenirim, ifade ediş tarzını beğenmem ama Volkan’ı da ite köpeğe yedirmem. Hele ki üç beş kendini bilmez zavallıya hiç yedirmem!

Ben küfüre karşıyım, Volkan da küfür ederse Ona da karşıyım diyebilecek delikanlı FENERLİLER arıyorum.

Var mı ? Kaç taneyiz. Hadi görelim kaç milyonuz ?

Fatih Terim, Osman Tamburacı’ya bıyığını bilmem ne yaptığımın bilmemnesi dediğinde kaçımız Osman Tamburacı’ya destek verdi, kaçımız Galatasaraylılar birbirine girdi, gelin lan eğlenin dedi ?

Volkan demiş ki, karıma çocuğuma küfür edildiğinde gözlerim döndü, benim ne işim var burda dedim?

Hakkaten ne işi var Volkan’ın orda ? Bence bu sorunun cevabı Volkan’ın banka hesaplarında gizli.

Volkan daha evvel de milli maç oynadı o stadda. O maçta küfür edilmedi mi sanki ?

Yediği hatalı gollerin ardından kucağına gelen yumuşak şutlarda bravo diye alkışlanıp alay bile edildi.

hayro5Kaleci Hayrettin, her Fener maçında 90 dakika kale arkası trübünün tacizine uğrardı.

Hayrettin, Hayrettin, a** g*** kaybettin diye.

Bir kere de çekip gitmedi. Ne mezhebi geniş adammış be !

Yok arkadaş, ben Volkan’ı yedirmem.

Galatasaraylılar da Melo’yu yedirmez. Niye yedirsin, memleketin en iyi ön liberosu.

Galatasaraylılar Burak Yılmaz’ı da yedirmez. Niye yedirsin, adam atıyor golünü ?

Gökhan Töre de memleketin en iyi sağ kanatlarından biri. Töre tabancasını da belinden eksik etmiyormuş, ikide bir çekiyor sağda solda.

Beşiktaşlılar niye yedirsin ki Gökhan’ı ??

Raul Meireles’e 10 milyon Euro para verdik. Iyi de topçu. Adamın apış arası kaşınmış, şortunun üstünden kaşımış, kameralara farklı yansımış.

Niye yedirelim ki Raul’u ?

emre belez 1Emre’nin sabahlara kadar ağız hareketlerini inceleyip içinde ırkçılık geçen bir küfür edip etmediği incelendi, ne gerek vardı ki ?

Emre saha dışında bir melek. Hem de delikanlı. Hem de dini bütün ve merhametli. Golünü attıktan sonra da çaktı Rabia selamını.

Emre yapmaz, Emre’yi yedirmeyiz.

Bu iş böyle sürer gider. Volkan’ı milli takımdan atıp sorunu çözemezsin. Volkan’a sahip çıkacaksın, Volkan olayını milat yapacaksın.

Sonra, o seyirciye ceza vereceksin. Tarihin en ağır cezasını!

Sonra Volkan da küfür etti mi, O zaman atacaksın milli takımdan.

Sen, ülke olarak adaletli olduğunu göster, biz vergimizi de tam öderiz, haksızlığa da dur deriz, Volkan’ı da kapının önüne koyarız, Emre’yi de!

Biz de salak değiliz, biz de görüyoruz her mevzunun içinde Volkan var, Emre var, Melo var, Burak var ve niye hiç bir milli maçtan sonra Gökhan Gönül, Mehmet Topal, Semih Kaya bana küfür ediyorlar ya diye ortada dolanmıyor.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

bruno.monte@abcspor.com

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular