https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

İRTİFA KAYBI SÜRÜYOR

Okunması Gerekenler

İRTİFA KAYBI SÜRÜYOR 

Fenerbahçe Doğuş oynadığı son 4 maçın 3’ün de kaybederek hiç te alışık olmadığımız bir performansla yoluna devam ediyor.

 

2012’den bu yana ilk defa iç sahada Real Madrid’e kaybeden sarı lacivert’liler artık firma olmuş olmanın yanı sıra organizasyonun söz sahibi takımı olma sorumluluğunu da taşımanın ister istemez hedefi de olmuş durumdalar.

 

Özellikle iç sahayı koruma alışkanlığını bu sene kaybetmek takımdaki güven bunalımını da tetikliyor. Oyuncu grubunun içinde henüz lider vasfını yüklenip, takımı serin sulardan, sıcak denizlere çıkaracak bir adam çıkmaması da ayrı problem. Zaman zaman maç bazında Datome, Vesely, Wanamaker, Sloukas bu role soyunsalarda süreklilik olması ve yanlarında 2.,3.destek oyuncuların çıkmaması tahmin edilemeyen maç kayıplarını çoğaltıyor. Savunma da taşlar her ne kadar yerine otursa da hücumda akışkanlık olmayınca takım adeta duruyor.

 

Kalinic sakatlık tekrarı, Dixon’ın maç kondüsyonu eksikliği de handikaplara eklenince kurtlar sofrasında kazanmak kolay değil.

 

Laso yıllar sonra ilk kez ilginç bir beşle oyuna başlayıp,oyunun genelinde aslında biraz da mecburiyetten 4 kısa oynayıp sürekli çembere gidince Fenerbahçe Doğuş’un sezon başından beri devam eden çember savunması zaafiyeti ortaya döküldü.

 

Zeljko’nun uyarılarının hiç birinin de saha içi uygulaması yapılmayınca irtifa kaybının devamı da kaçınılmaz oluyor. Çözüm oyuncuların zihinsel olarak maçlara hazır başlamalarında ve maç içi kırılganlıklarını acil tedavide. Dün ki maç özelinde tek bir pozisyon bile Fenerbahçe Doğuş’lu oyuncuların ruh halini ortaya koyuyor. Sloukas’ın basket olduktan sonra akan oyunda topu sahanın içinde ki hakeme verip tekrar alıp oyunu başlatma tavrı ve top kaybı hani tabir yerindeyse basketbola yeni başlayanların yapacağı hata.

 

Sezonun ilk yarısı tamamlanırken alınan 6 mağlubiyet ne kadar kötümserliğe yönlendirse de bu takım coach’un planlarına işlevsellik kazandırdığı an tekrar yükselişe geçecek. Takım parçalarının reaksiyon vermesi ile gelecek bir 10 haftalık galibiyet serisi işleri yoluna sokar.

 

Bu sezon hakemlik performansları oldukça düşündürücü. Özellikle Yunan hakem Elias Koromilas’ın dün geceki yönetimi skandal ötesi..

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: omer.kocsan@abcspor.com

twitter: @omerkocsan

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular