https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

İPTEN DÖNDÜK

Okunması Gerekenler

ALP ERALPBeşiktaş-Galatasaray maçı berabere bitince Fenerbahçe’ye her iki rakibine de yaklaşma şansı doğmuştu. Bu fırsatı değerlendirememek kimsenin aklından bile geçmiyordu doğrusu. Eğer son dakikalarda gelen gol olmasaydı zaten olmayan moraller iyice bozulacaktı. Ligden erken kopmaya doğru emin adımlarla ilerleyecekti takım. Neyse ki kötü senaryo gerçekleşmedi. Resmen ipten döndük, böylece rakiplerle farkı az da olsa kapattık.

 

fb-antep-4Aslında maça fena başlamadı Fenerbahçe. İlk devre Volkan Demirel yere bile yatmazken, takım hatrı sayılır miktarda pozisyona girdi. Dönen topları alan orta sahamız rakip üzerinde baskı kurmamızı sağladı. Hatta 60.dakikaya kadar sürdü bu baskı ama maçı kopartacak 2.gol bir türlü gelmedi.

 

Gelmeyen 2.golün en önemli sebebi artık yavaş yavaş ”kabak tadı” vermeye başlayan Volkan Şen’in son vuruşlardaki beceriksizliğiydi. Tamam,Volkan adam eksiltme konusunda bu takımın 1 numaralı adamı, yakalanan pozisyonların da çoğunda da imzası var ama artık futbolunun olgunluk çağına gelmişsin. Telaşlanma, heyecanlanma,a cele etme yaşını geçmişsin. Artık biraz daha sakin kalıp hem son pas hem de şut tercihlerini daha isabetli kullanman gerekir.Eğer Volkan biraz becerikli olsaydı maç 60.dakikada 3-0 olup çoktan bitmiş olurdu.

 

Ama olmadı. O dakikadan sonra Antep te ileri çıkmaya, hatta biraz baskı kurmaya başladı. Bu dakikalarda arkada verdikleri boşluklar aslında hızlı Fenerbahçe forveti için çok uygun kontratak fırsatı doğurmuştu ama maalesef onları kaleciyle burun buruna getirecek final pasını atacak orta saha oyuncuları Fenerbahçe’de mevcut değildi. Bir kontrataklık canı vardı Antep’in ama bu fırsat değerlendirilemedi.

 

dick-10O sırada devreye bir de Fenerbahçe seyircisi girdi. Az sayıdaki seyirci sanki maç bitmiş gibi, 1-0 gibi kritik bir skora rağmen, tek tek futbolculara tezahürat yapmaya başladı. Bu işgüzarlığın takımı rehavete sokacağından bihaber bir topluluk vardı maalesef tribünde.Hadi 2-0 olsa maç anlarım -bana göre o zaman bile gereksiz ama- 1-0’da yapılan bu gereksiz tezahüratlar takımı iyice bozdu. En hata yapmayacağını düşündüğünüz adam Kjaer’den de inanılmaz bir hata gelince maç bir anda sıkıntıya düştü.

 

Tribün demişken bugünkü boş stadın görüntüsü yine içler acısı bir haldeydi. Fazla umudum yok ama umarım yönetimimiz, bunun artık bilet fiyatlarıyla alakalı bir tepki olmadığının farkına varmışlardır. Bu konuyu sürekli gündeme getirmekten dilimde tüy bitti ve insanlara bıkkınlık verdiğimin de farkındayım ancak taraftarı olmadan da Fenerbahçe’nin şampiyonluğa oynayamayacağının yönetimimiz farkına varmalı ve bir türlü atmadıkları o adımı atmalılar. Taraftarı ait oldukları yere, Fenerbahçe tribünlerine davet etmeliler.

 

fb-antep-5Bunun dışında olması gerekenler kısa kısa ve konu başlıklarıyla şöyle bence

-Van der Wiel artık kendine gelmeli ve takıma katkı sağlamalı.

-Jozef çıkışını sürdürmeli

-Topal başımızdan hiç eksik olmamalı.

-Duran toplar kullanılırken Lens dışında kimse orta yapmaya teşebbüs bile etmemeli.

-Emenike teknik eksiklikleri bazen göze batsa da aynı istekle devam etmeli.

-Sow kuvvetlenip daha çok süre almalı.

 

Ve artık gerçek anlamda havaya girmek için zorlu Feyenord ve Osmanlı maçları kazanılmalı. Bugün ipten dönmemizin bir anlamı olması için, o maçları alarak sezona yeniden başlanmalı.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: alp.eralp@abcspor.com

twitter: @alperalp72

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular