https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

İPLER LIVERPOOL’DAN CITY’E GEÇTİ!

Okunması GerekenlerNormal
0
false
false
false

EN-CA
X-NONE
X-NONE


Lider Liverpool’un sahasında Chelsea’ye kaybettiği haftada Crystal Palace deplasmanında Dzeko ve Yaya Toure’nin golleriyle 2-0 galip dönen Manchester City ipleri tamamen eline geçirdi.

Liderle arasında 8 averaj fark bulunan City, 1 maçı eksik olduğunu da hesaba katarsak, 3 maçını kazanması halinde Liverpool kalan 2 maçını da kazansa bile aralarında ‘en az’ 11 averajlık diferans oluşacak ve bu 2 karşılaşmada en az 11 fark atmaları gerekecek.

manchPremier Lig’de bildiğiniz gibi ikili değil genel averaj kuralı uygulanıyor.

Liverpool’un kalan maçları deplasmanda Crystal Palace ve son maç Anfield Road’da Newwcastle United ile.

Manch City’nin ise Everton deplasmanı ve sahalarında Aston Villa, Westham United maçları var.

Puan kaybetme olasılıkları en yüksek maç Everton deplasmanı gibi gözüküyor ama onların Liverpool ile olan rekabeti göz önüne alınırsa, ezeli rakiplerini şampiyon yapmak ne kadar işlerine gelir şüpheli!

Liverpool’u  Anfield’de yenerek belki de 24 sene sonra gelecek şampiyonluktan eden Chelsea sahasında Norwich City ve deplasmanda Cardiff City ile nispeten kolay maçlar oynayacak gibi gözükse de, City’in +58, Liverpool’un +50 varken, +43’de olmalarının yanında, iki maçlarını kazansalar bile puan olarak da geride olduklarından, rakiplerinin ikisinin de kalan maçlarında en az 3’er puan kaybetmeleri gerecek.

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular