https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

İNGİLTERE’DE İNGİLİZ, ALMANYA’DA ALMAN! KAZANAN ROSBERG..

Okunması Gerekenler

2 hafta önceki son yarışta, Britanya’da kendi evinde şampiyonluğu kaptırmayan Hamilton’a bir nazire de, Almanya’da kendi ülkesinde şampiyon olan takım arkadaşı Rosberg’den geldi.

Bu senenin 10.yarışı Almanya’da Hockenheim kentinde, aynı adı taşıyan 4574 metre uzunluğundaki pistte 67 tur üzerine yapıldı.

İlk sıralama seansında yaptığı kaza nedeniyle 15. sıradan kalkacak Mercedes’in şampiyona ikincisi sürücüsü Lewis Hamilton, aracının vites kutusu değiştirildiği için yarışa 20. cepten başladı.

Yarışa “pole pozisyonu”ndan başlayan pilotlar klasmanı lideri Nico Rosberg, kalkışta herhangi bir sorun yaşamadı ve yerini koruyup, mücadeleyi baştan sona fazla zorlanmadan önde götürerek, 1:33:42.914’lük derecesiyle en yakın rakibi Bottas’ın 20.7 saniye önünde sezonun 4., kariyerinin 7. yarış zaferini elde etti.

Rakiplerini bir bir geçip 20.likten 3.sıraya kadar yerleşen İngiliz pilot Hamilton, son turlarda Bottas ile arasındaki farkı 1 saniyenin altına indirdi ama rakibini geçemedi ve 20. başladığı yarışı Bottas’ın 1.8 saniye arkasında 3. sırada bitirdi.

Pilotlar klasmanında birinci sırada bulunan Rosberg bu sonuçla puanını 190’a yükselterek en yakın takipçisi Hamilton ile arasındaki farkı 14’e çıkardı.

Sezonun 11. yarışı Macaristan Grand Prix’si 27 Temmuz’da yapılacak.

ABCSPOR

Son Haberler

FENERBAHÇE GİBİ

Önce kızlarımızı kutlamak istiyorum. 2 sene üstüste Euroleague şampiyonluğunu kazanan kadın basketçilerimize ve böylesine yetenekli ve karakterli oyunculardan oluşan...

Benzer Konular