https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

İLKAN KARAMAN DÖNÜYOR MU ??

Okunması Gerekenler

Fenerbahçe’ye transfer olduğunda olay olmuştu. İki ezeli rakibi karşı karşıya getiren transfer sonrası, genç yıldız için geleceğin en önemli basketbolcularından diye yorumlar yapılıp, NBA şansı olduğunu söyleniyordu.
Zaten 2012 Draft’ında da Brooklyn Nets tarafından seçilmiş bir oyuncuydu.
Ne var ki, geçirdiği sakatlıklar ve bir dizi operasyon sonucu ‘ yanlış ameliyatın etkisi olduğu da söyleniyor’ son iki sezon ve toplamda yaklaşık 2.5 senedir sahalardan uzak kalmıştı.
Kısaca o günler dönmek istersek; Galatasaray Tofaş’da başarılı bir sezon geçiren genç yıldız adayı ile 12 Ağustos 2010 tarihinde 5 seneliğine anlaşıyor. İlkan Tofaş’da 1 sene daha kiralık oynadıktan sonra, sonraki sezonda da Furkan Aldemir karşılığında Karşıyaka’ya 1 senelik kiralık olarak gönderiliyor.
Ve Galatasaray 2012-13 sezonunda kadrosunda tutmayı düşündüğü İlkan’ın Fenerbahçe ile 3 senelik sözleşme imzaladığını öğreniyor.
İlkayın yaptığı etik olarak tartışılsa da kanunen bir yanlışı yok. Çünkü Galatasaray ile yapılan 5 yıllık sözleşme özel bir sözleşme ve federasyona bildirilmediği için resmiyet kazanamıyor.
Şimdi İlkan ilk çıkış yakaladığı kulüp olan Tofaş’tan teklif aldı ve sağlığı müsaade ederse, 2015/16 sezonunda Bursa ekibinde forma giyecek.

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular