https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

İLK KEZ!

Okunması Gerekenler

Ligin artık kalan maçlarının tamamı strateji maçıdır, bu nedenle de vakit Aykut Kocaman vaktidir. İlk yarı oynanma yüzdesi 44. Dakikada 71/29 idi. 47 de Valbuena ısınmaya gidene kadar bir çoşku var mıydı oyunda hayır!! Ligin belki de en zor topu karşı kaleye götüren takımı olan Bursa Sporun karşısında neden gol bulamayız, cevap çok net, Hasan Ali dışında ortaları yerini bulan bir adam yok koskoca Fenerbahçe’de. İnanılmaz değil mi? Titi bir ara ortalara kafa vurmak için yükselmeyi bıraktı.

2.yarı Valbuena oyuna girdi ve Soldado ilk ortada top kendisine ulaştı. İlk yarıda en çok beğendiğim oyuncu Furkan, bizim ön liberonun (!) önde olduğunu görünce enfes vurdu. Kesinlikle Fenerbahçe’ye alınması gerekiyor. Çok iyi bir topçu. Diğer yandan benim çok beğendiğim Bursasporlu Batalla ne kadar kötü günündeydi öyle. Bir ara son sezonu bırakıyor falan dediğini duydum. Çoktan bırakmış bence. Ve Aykut hocamızın ikinci müdahalesi ile çok kötü gününde olan Aatıf çıktı. Bu hareket sanki “ bak sevdiceğim taraftar Valbuena’yı sevse de seni biraz daha oynattım, seni çıkarıp almadım oyundan. Sen benim canımsın.” Der gibi dalgalandı statta. Seviyor yapacak bir şey yok. Artık saygı duyuyoruz gençlerin aşkına.

 

Sonra Mustafa Er ‘i tribüne gönderdiler. Tribüne giderken ona yer vermek için çantasını alan taraftar sen ne güzel bir insansın. Ve Mustafa hocam seni bir dakika gibi kibarca zaman istemene rağmen sana bu vakti vermemesine ragmen Fırat’a küfretmeyerek ne kadar düzgün adam olduğunu da gösterdin. Bir de zordur be hocam 3 gündür maça çıkmamış bir takımı bu kadar iyi mücadele edebilir hale getirmek.

 

Maçın son dakikalarında Volkan korkusu sardı içimizi. Maç onun kurtaşları ile geçmezse her zaman hata yapar Volkan. Son 9 dakikada 2 defa boşa çıktı. Sow’un yapamadığı röveşata da az daha golü yiyorduk. Zaten ofsayt idi ama ne ofsaytlar verilmedi.

 

Sonuçta hafta içi kupa mücadelesi var. “Okan Hoca bugün ne yapacak bakalım?” diye düşünürken durum ne dedim 2-0 Galatasaray önde.. Gülmek geldi içimden.. Ben başka takımların maçlarına takılmam. Ama gülüyor bazen insan. En çok simit seven Ümit Özat olmak zordur. Okan’dan da beklemeyiz zaten. Neden mi?

 

Fenerbahçe’ye karşı ligde Ümit Özat 3 Galibiyet 1 Beraberlik 3 Mağlubiyet

Galatasaray’a karşı ligde Okan Buruk 0 Galibiyet 0 Beraberlik 9 Mağlubiyet

 

Biz işimize bakalım. Spor tiyatro değildir. Bu galibiyet sonunda Şampiyonlar Ligi ön eleme cepte. Bir de bu sezon adına güzel ilkler var bu maçta:

İlk kez Fenerbahçe geriye düştüğü bir maçı kazandı.

İlk kez hedefi kalmamış bir takım bu kadar yerlerde kaldı.

İlk kez Fenerbahçe’nin maçı bu kadar uzatıldı.

İlk kez Fırat Aydınus ile bir maç kazandık.

 

Not: 9 bilerek yaptım, Okan Buruk’un bu maçı kazanmayacağı net!

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: yakup.borekcioglu@abcspor.com

twitter: @Yborekcioglu

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular