https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

İKİ PİYANGOYA RAĞMEN

Okunması Gerekenler

Maç başladı 10 dakika geçmişti ki Beşiktaş mesajı vermişti bile. “Ben daha iyi takımım bugün” demişti. Fenerbahçe pas yapamıyordu. Ileriye gelişigüzel vurulan toplarla atak kovalıyordu. Organize atağı yoktu. Beşiktaş’ın usta topçuları ise daha rahat top dolaştırıyorlardı. Ancak ortada fol yok yumurta yokken bir penaltı ikram etti Beşiktaş bize. Olabilecek en iyi şey olmuştu, derbide öne geçmiştik.

Sonra aynı senaryo tekrarlandı. Beşiktaş oynadı, biz seyrettik. Beraberlik sonrası bu kez Vida bir gol hediye etti Fenerbahçe’ye. Ancak yine yararlanamadık bu 2.piyangodan. O kadar belliydi ki Beşiktaş’ın bir daha golünün geleceği. Adeta bağıra bağıra attılar. Saha içi saha dışı hiç bir müdahelede bulunamadık. Belki ilk devre Mesut ikinci devre başı Szalai ile bulduğumuz kontrataklarda 3.’yü yakalasak Beşiktaş’ın direnci kırılabilirdi. Acemice harcadık o pozisyonları. Ancak şunu kabul edelim, maçın hiç bir bölümünde oyunu domine edemedik. Rakibe oyun olarak üstünlük kuramadık. Yani bugün galibiyeti haketmedik.

Peki neden üstünlük kuramadık diye sorarsanız bunun bir kaç sebebi vardı. Öncelikle sanki orta sahada 1 kişi eksik oynuyor gibiydik. Biz merkezi Crespo-Zayc ile tutmaya çalışırken Beşiktaş ilk yarı Jozef-Pjanic-Can ile daha rahat top yaptı. Ön tarafta Rossi-Mesut-Berisha sanki hem baskı hem de mücadele olarak eksik kaldılar. Oysa Beşiktaş defansı 2.golümüzde görüldüğü üzere hata yapmaya çok müsaitti. Bir de bireysel yetersizlikler var. Bazı oyuncuların kalite eksiklikleri maalesef fazlasıyla göze battı. Beşiktaş’ın kadrosu eksiklerine rağmen bugün bizim üzerimizdeydi. Bunların hepsini üstüste koyunca da ortaya bugünkü oyun çıktı.

Tabii şunu gözardı etmemek lazım. Perreira çok konuşuluyor. Bir kısım diyor ki  hoca zaten gitti, gideceğini biliyor, devre arasına kadar zaman geçiriliyor, yeni hoca ile başlamak için. Peki böyle bir durum sözkonusu ise sahadaki oyuncu bundan etkilenmez mi? Dolu tribünlere, derbi havasına rağmen %100 konsantre olabilir mi? Bence illa ki etkilenir. Konsantrasyonda zorlanır. Bu düştüğümüz garip durum da kabul edilebilir değildir. Hocayı ne gönderebildik, ne de arkasında durabildik. Daha önce olduğu gibi yine tereddütler, yine karar alamama durumları sonucunda işi buralara getirdik.

Yani konu 3’lü 4’lü defans meselesi değil. Konu onu oynattın bunu oynatmadın meselesi de değil. Yönetim hocanın dengesini bozdu hoca da Göztepe maçında olduğu gibi garip davranışlar içine girdi. Burada yönetim de hoca da hatalı. Kimse sütten çıkmış ak kaşık değil. Sonrası malum. Yine huzursuzluk, yine güvensizlik, yine kaybolan bir sezon. Bugün özelinde de rakibin 2 kez verdiği piyango imkanına rağmen kazanılamayan bir derbi.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: alp.eralp@abcspor.com

twitter: @alperalp72

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular