https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

İKİ GÖMLEK ÜSTÜN, DÜNYANIN EN ESKİ MESLEĞİNDE AMATÖR

Okunması Gerekenler

İKİ GÖMLEK ÜSTÜN, DÜNYANIN EN ESKİ MESLEĞİNDE AMATÖR

Şenol Güneş bu maçta sınıfta kaldı. Takımın bu kadar gergin olmasının hiçbir anlamı yoktu. Sonuçta Türkiye kupası bizim yarıştığımız kulvarların en önemsizi ve bu kadar üstün oynadığımız bir maçta amatörce bir kırmızı kartla 10 kişi kalınca büyük bir avantajı kaybettik. Hocanın takımı kafa olarak daha iyi hazırlaması gerekirdi. Oğuzhan kaptan olarak çıktığı maçta ne düzgün futbol oynadı ne de kaptanlığın gerektirdiği soğukkanlılığı gösterebildi. Gerilimi tırmandıran futbolcuların başında geldi ve hakemin zaten Fenerbahçe lehine aradığı fırsatlara zemin sağladı. Tuzağa düşen de sözleşmesi uzatılan bulunmaz Hint kumaşı Tosic oldu.

Yıllardır Beşiktaş’ın derbilerde nasıl doğrandığına şahit bir insan olarak bu maçta da ligde fırtına gibi esen Beşiktaş’ın sıkıntılı günler yaşayan ve ligdeki iddiası epey azalan Fenerbahçe karşısında zaten Federasyon ve MHK tarafından Aziz başkanın ağlamaları sonucu ketenpereye getirileceğini anlamak için dahi olmaya gerek yoktu. Ne var ki Beşiktaş bu tuzağa 250. Kere düşmekte bir sakınca görmedi.

Renkli rakiplerinin profesyonelliğin(!) kitabını yazdığı ve feleğin çemberinden tekrar tekrar geçip geri girdiği Türkiye futbol aleminde aklını kullanmazsan ve hakemi de yenemezsen şansın yok. Bazıları buna tecrübe diyor. Doğrudur, futbol tarihi de aynı dünya tarihi gibi RVP modeli kaşarlık hikayelerinin bol olduğu bir arenadır ama Türk futbolu gibi çok paranın döndüğü, siyasetin bu kadar oyunun içinde olduğu, hassas dengelerin bu kadar kollandığı bir karhanede (A ile yazılır) yapacağın en ufak bir hata kırmızı kart olarak döner ve maç da döner.

Beşiktaş sonuç olarak futboluyla bu ligin iki gömlek üzerinde ancak D.Kiev maçında da gördüğümüz gibi her ne kadar hakem katliamı yaşanmış olsa da mental olarak da daha sağlam olması gerekiyor. Sonuçta bu dünya her zaman adaletin tecelli ettiği bir yer değil ama biz yine de iğneyi kendimize batıralım, özeleştiri de yapalım ve rakipleri bu maçın 41. Dakikasına kadar olduğu gibi döve döve yenelim.

Neyse ki bu akşam Aziz başkan, TFF ve MHK rahatlamıştır ve misyonu tamamlamış olmanın verdiği rahatlıkla belki bir süre bizimle uğraşmazlar. Yıllardır olduğu gibi Türk futbolunun mayınlı arazisinde yine gidip mayına bastık ama uzun lig maratonunda daha az hata yapıp ipi göğüsleriz. Bu dünya ne kadar adaletsiz olsa da o kadar da değil! Fenerbahçe’ye müesses nizam tarafından sezonun ikramiyesi verilmiştir ve bundan sonra herkes işine bakar. Biz de bu yalan dünyanın yalan hikayelerini yazmaya devam ederiz.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: gorkem.isik@abcspor.com

twitter: @saturnocontro3

 

Son Haberler

KAVUKLU ile PİŞEKAR

Bayern Münich’in 2006 senesinde batmak üzere olan, o dönemki en büyük rakibi Borussia Dortmund’u, faizsiz ve kefilsiz olarak verdiği...

Benzer Konular