https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

HOŞGELDİN 2020

Okunması Gerekenler

HOŞGELDİN 2020

Uzun pozisyonunda sadece Derrick Williams ve yeni transfer Malcom Thomas ile dostluk ve barış salonuna ayak basan Fenerbahçe Beko, bir ara farkı 19 sayıya kadar çıkardığı maçta Olympiakos’u mağlup ederek dört maç sonra kazanmayı başardı.

Akışkan oynanan ilk yarının içinde 10/14 üç sayı isabeti ve 52 sayı, bir de üzerine devre biterken Sloukas’ın evden attığı sayı hücum tarafında gözlerimizin pasını sildi.

Westerman ve Thomas’ın rollerini benimseyerek verdikleri katkılı performans gecenin artıları olurken, Sloukas’ın özellikle ikinci yarıda bölüm bölüm oyun içi tutarsızlıkları önümüzdeki dönemde mutlaka çözülmeli.

Sezon başından bu yana kaybedilen RealMadrid, Maccabi. Zalgiris, Valencia, Panathinaikos, Zenith maçlarında hep bir yere kadar gelip ya da son topları boş pozisyonlarda kullanamayıp kaybetmiştik. Evet dönem dönem iyi oynadığımız ama en önemli zaman diliminde majör hatalar yaptığımız maçlardı. Belki takım kimyası o maçlarda da oturmuş olsa bu enkazın altından da 3-4 galibiyet haneye ekleyebilirdik, olmadı. Şimdi deplasmanda Pire’den gelen galibiyet ve oyun karakterinin enerjiyle geri dönüş sinyalleri vermesi gelecek için çok önemli.

Birlikte olmak ve oynamak, bir süre sonra otomatiğe bağlamak, işin olumlu psikolojisiyle beraber hareket etme zamanı.

Coach’un takımı toparlamak için elinden gelen gayreti ortaya koyduğunu, oyunculara kaybettikleri güveni ve inancı aşılamak için verdiği desteği görüyoruz. Gelinen noktada oyuncular bu işi kotaracaklar. Savunmada geçmiş yılların aksine takım olma unsurlarını henüz sağlayamasalar da, hücum tarafında hem boş oyuncuyu bulma, hücum ribaundu katkısı, asist üzerinden oynamak ve top kaybını azaltmak önemli noktalar. Bu departmanlarda pozitif süreklilik sağlamak ilk hedef olan play off’a takımı taşıyacaktır.

mail: omer.kocsan@abcspor.com

twitter: @omerkocsan

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular