https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

HIRSINI KAYBEDERSEN, HER ŞEYİNİ KAYBEDERSİN!

Okunması Gerekenler

ALP ERALPDaha sezon başlamadan önce yazdık ve dedik ki; “Fenerbahçe’nin iyice yaşlanan kadrosunun yeni sezonda en büyük problemi motivasyon eksikliği olacak”.

Nitekim bugün Akhisarspor karşısındaki isteksiz, ne yaptığını bilmeyen, başı kesik tavul gibi dolanan takımı görünce, sorunun tamamen psikolojik olduğu iyice gözler önüne serildi!

AKHISAR11Bruno Alves, Meireles, Kuyt, Webo, Emenike gibi isimler Dünya Kupası öncesi performanslarını en üst seviyeye getirdiler. Dünya Kupası geçti, oyuncular fiziken tatilden döndü ama belli ki kafa olarak hala dönmüş değiller.

Geçen sezon kötü oynadığı maçlarda bile en azından rakibe önde basmaya çalışan, böylece rakibi çıkarken top kazanıp pozisyona giren, maçı sonuna kadar bırakmayan takım gitmiş, yerine amaçsızlar ordusu gelmiş.

ak2Bu şekilde giderse Kadıköy’de tam dolu tribün önünde olmasa da seyircinin desteğiyle bu takım kör topal maçları alır,derbi maçlarda zaten motivasyona ihtiyaçları olmadığı için oynarlar,deplasmanlarda da bugünkü gibi saç baş yoldururlar!

Bunun önüne geçmek için ne yapıp edip futbolcuları deplasman maçlarına motive etmek, full konsantre olmalarını sağlamak gerekiyor.

Yoksa Emenike mi Webo mu forvette oynasın, Emre ‘nin yerine Alper oynar mı oynamaz mı gibi sorular bizleri yanıltır, gerçek problemi görmemizi engeller.

AKHISAR22Eğer Kuyt gibi profesyonellik abidesi olarak bildiğimiz bir futbolcu bile sahada dökülüp yanından geçen topu seyrediyorsa, bu takımın problemi tamamen psikolojiktir.

Hırsını kaybedersen her şeyini kaybedersin, bu iş böyledir.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

alp.eralp@abcspor.com

Son Haberler

AMATÖRCE

Yedigimiz iki gol de olacak iş değil. İlkinde ortada fol yok yumurta yok. Rakibin ne baskısı var ne pozisyonu....

Benzer Konular