https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

HATALAR, HATALAR…

Okunması Gerekenler

rehaFenerbahçe, şampiyonluk yolunda çok çok önemli bir puan kaybı yaşadı. İnanılır gibi değil ancak, Fenerbahçe 90 dakika boyunca kaleyi bulan tek bir şut dahi bulamadı! Sahada Fenerbahçe’nin olumlu futbolu adına konuşabileceğimiz bir pozisyon bile yok.

İlk yarıda Fenerbahçe ikinci yarıya göre daha baskılı ve istekli başladı. İkinci yarıda ise, Fenerbahçe’de ruh ve beden uyumsuzluğu yaşandı. Bedenler ortada olmasına rağmen ruhlar karmaşa hatta kayıplar içerisindeydi.

Ruhsuzluğun yanına, İsmail Kartal’ın da hataları eklenince Fenerbahçe felakete kurban gitti.

Saha zemini oldukça kötüydü. Bu zeminde kısa paslarla oyun kurmak oldukça zordu. Zaten, Fenerbahçe kısa paslarla ataklarını olgunlaştıramadı da… Benim beklediğim, Emenike’nin erken hamleyle oyuna girip kanatlara uzun toplar çıkarılmasıydı. Ancak İsmail Kartal, oyunu okuyamadı.

Fenerbahçe, son zamanlarda gördüğüm en mahkum futbolunu oynadı.  1-0’dan sonra da ”Buyrun gelin, gol atın.” der gibiydi. İkinci golü bulmak yerine, defansa kapanıp maçın bitmesini beklediler. İsmail Kartal’ın da takımı uyarması gerekirdi ancak o da, Fenerbahçeli futbolcuların maçın bitmesini beklediği gibi kulübede bekledi. Üstelik Selçuk Şahin hamlesi, bizleri adeta gülümsetti.

ISMAIL KARTALFutbolculara gelecek olur isek, bugün Fenerbahçe’de en beğendiğim isim Hasan Ali Kaldırım oldu.  Bruno Alves de Funes Mori’yi iyi marke etti ve topla buluşturmadı. Ayrıca oyuna son dakikalarda dahil olan Kuyt, yine mücadelesiyle göz doldurdu. Caner Erkin ise bugün en etkisiz isimlerden biriydi. Mehmet Topal da son 2 haftada oldukça etkisiz görünüyor.

Eskişehir’i ele alacak olursak, takımın orta sahadaki beyni Lawal’dı. Yine oyuna son dakikalarda dahil olan Serdar Özkan ise sağ kanadı iyi kullandı. Ayrıca Emre Güral’ın da şutu harikaydı, hakkını teslim etmek gerekir.

Son olarak, Fenerbahçe bu futbol ile devam ettiği sürece çok sıkıntılar yaşayacaktır. Artık İsmail Kartal hatalarını görmeli ve iradesini ortaya koymalıdır.

REHA KAZAR

reha.kazar@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular