https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

12 YAŞINDAN GELEN REKABET, NICO ROSBERG VE LEWIS HAMILTON…

Okunması Gerekenler

ROSBERG-HAMILTON ikilisi, motorsporları dünyasına girdiklerinden beri zaman zaman takım arkadaşı olarak birbirlerine karşı yarışan, birlikte büyüyen, ikisi de 1985 doğumlu, aynı hayalleri kuran iki isim AMA ÇOK FARKLI BİR GEÇMİŞ ve iki farklı karakter..

F1 -21997 senesinde, şimdinin 2 efsane pivotu daha 12 yaşındayken, Dino Chiesa’nın etrafında toplanmış, daha bıyıkları bile çıkmamış iki çocuktu onlar..

Geçirdiği ağır kazası sonucu Azrailin pençesinden şans eseri kurtulan eski F1 pilotu ROBERT KUBICA “Çocukken pizzayı pek sevmezdim, ancak Lewis ve Nico’yla beraber sık sık pizza yemeye giderdik. Orada karşılıklı oturdukları zaman pizzayı yemek için bile yarışırlardı. Aralarında sürekli bir mücadele vardı. İkisi de sürekli kazanmak, birbirlerini yenmek istiyordu, ancak bunlar hep dostça mücadelelerdi, sonu mutlaka gülüşmeler olurdu. Birlikte çok eğlendik, hepimiz yakın arkadaşlardık ve bu çok güzeldi. Hepimiz birlikte büyüdük ve çok güzel anılarımız oldu.” demişti bir röportajında..

F1-3Kubica; “Yarışlar arasında birkaç saatlik boş vaktimiz olurdu. O aralarda Nico, (aynı zamanda 1982 Formula 1 dünya şampiyonu) babası Keke Rosberg’in motorhome’una gider ve orada biraz serinleyip dinlenerek vakit geçirirdi. Lewis ise İngiltere’de demiryolu işçisi olarak çalışan bir babanın oğlu olarak böyle bir lükse sahip değildi. Kendi karavanına gider ve bir kase çorba içerek vaktini geçirirdi.” diye anlatıyor o günleri.

Hamilton ise; “Birlikte Formula 1’de yarışmayı hayal ederdik, takım arkadaşı olmanın ne kadar havalı olacağını konuşurduk, ancak hayalimi gerçekleştirebileceğimi pek fazla düşünmüyordum. Nico bunu yapabilirdi, babası zaten bir Formula 1 pilotuydu. O daha çok Formula 1’de yarışacağım zaman diye konuşurdu. Ben ise Formula 1’de yarışabilirsem diye düşünürdüm.” diyor.

F1Aralarındaki mücadelenin seviyesini anlatmak için Hamilton şu şekilde; “Nico birlikte olduğumuz zamanlarda karting pisti içinde değilken ulaşım amaçlı bir tektekere biniyordu ve her yere benden önce varıyordu. Hemen tekteker kullanmayı öğrenmeliydim ve onu yenmeliydim. Bana 2 saatlik bir ders verdi ve artık tektekerde de ona rakip olmuştum.” bahsediyor.

FORMULA 1 ve sonrasında hikayelerini hatta aldıkları dereceler, kupalar ve başarıları hepimiz biliyoruz.. Bilmesek de Google’dan 10 saniyelik taramaya bakıyor malum!

Sizlere kısaca, bugün 30 yaşında olan, dünyanın en önemli 2 F1 pilotu HAMILTON-ROSBERG ikilisinin çocukluklarından bir kesit sunmaya çalıştık ve TAM 18 sene öncesine gittik.

Hem de kendi yorumlarımızı konuya katmadan, direk Hamilton ve Kubica’nın ağzından..

ABCSPOR

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular